Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa - oznámenie OKEČ - úrazové poistenie

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Dostali ste v týchto dňoch žiadosť o oznámenie údajov do Soc. poisťovne ?
Treba oznámiť :
- OKEČ
- priemerný počet zamestnancov
- priemerný počet zamestnancov , vykonávajúcich rizikové práce

nie je mi tam jasné - zamestnancom na účely úrazového poisteniaje aj FO, ktorá vykonávala práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru.

Mám si to vysvetliť tak, že zistím každý mesiac v dannom roku koľko bolo dohôd a spravím aritmetický priemer počtu zamestnancov ?

Mzdy sa vo firme robili ručne, ako ísť na to aby som si to zjednodušila ?
Ja som vo firme ešte nerobila a neviem z čoho to vytiahnuť.
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Práve som dostala do ruky toto oznámenie.

Tiež by ma zaujímalo, či priemerný počet zamestnancov zistím aritmetickým priemerom?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Janka6685
Práve som dostala do ruky toto oznámenie.

Tiež by ma zaujímalo, či priemerný počet zamestnancov zistím aritmetickým priemerom?
To je tak, keď najprv poviem/napíšem a potom si prečítam, že áno, zisťuje sa to aritmetickým priemerom. Píše sa o tom vo vysvetlivkách.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

A tiež ste to dostali s rodným číslom v adrese ?!?! (ak ste SZČO)


Navyše, v úvodnom liste máte všetky údaje, ktoré chcú vypísať na návratku. Keby tú sprostú nálepku dali na druhý papier...
0 1
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

za SZČO ešte neprišiel list, zatial len za s.r,o,
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Rodné číslo v adrese nie je. Hlbšie pod adresou je len IČZ a IČO. A v úvodnom liste nie sú všetky údaje, ktoré požadujú. Posielali rôzne listy pre SZČO? Asi to nemajú predpísané a každá pobočka si robí po svojom.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Je to potrebné urobiť do 15. mája 2006.
Naposledy upravil ajobs : 01.05.06 at 09:04
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Janka6685
Rodné číslo v adrese nie je. Hlbšie pod adresou je len IČZ a IČO.
Mne prišiel list, kde je v adrese prvý údaj
IČ Zamestnávateľa
Meno Priezvisko Rodné číslo
a zvyšok adresy.

No a na druhom liste okrem uvedených údajov vypĺňam navyše len OKEČ a tie priemerné počty zamestnancov.

Ako keby doručovateľka roznášala podľa rodných čísel...
0 1
laudvili laudvili

laudvili je offline (nepripojený) laudvili

Ahoj!
Volal som do SP ohľadne aritmetického priemeru zamestnancov a nevedel imi povedať.Na budúci týždeň majú ísť na školenie.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ajobs
Stačí to urobiť do konca roka.
No neviem, lebo ja tam mám napísané, že si dovoľujú požiadať ma, aby som im pripojenú návratku zaslala do 15. mája 2006.

Veď na tom nie je nič hrozné...vypíšem pár čísel, názov zamestnávateľa, adresu, dátum, opečiatkujem a podpíšem, pošlem a hotovo...
0 0
Boneta Boneta

Boneta je offline (nepripojený) Boneta

vo vysvetlivkách píšu... Rizikové práce vyhlasuje regionálny hygienik. Poraďte, ktoré práce sú rizikové, alebo, kde tento zoznam hľadať.
Naposledy upravil Boneta : 28.04.06 at 11:03
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Kto vlastne priraďuje OKEČ? Zamestnávateľ si ho sám určuje z daného číselníka?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Boneta
vo vysvetlivkách príšu... Rizikové práce vyhlasuje regionálny hygienik. Poraďte, ktoré práce sú rizikové, alebo, kde tento zoznam hľadať.
To by aj mňa zaujímalo. :p
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ja keď som nevedela OKEČ našej firmy volala som na Štatistický úrad do Bratislavy a tam mi ho povedali.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Treba to zaslať do 15. mája 2005
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

AGRO
Treba to zaslať do 15. mája 2005
Omyl, chybyčka se vloudila do 15. maja 2006...
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

OKEČ by mal byť uvedený v zákone 552/2002Z.z-príloha-je to napísané vo vysvetlivkách,čo sa týka rizikových prác tie majú byť 514/2001Z.z. za každý rok zvlášť. Ja som tam svoje OKEČ nenašla.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Janka6685
No neviem, lebo ja tam mám napísané, že si dovoľujú požiadať ma, aby som im pripojenú návratku zaslala do 15. mája 2006.

Veď na tom nie je nič hrozné...vypíšem pár čísel, názov zamestnávateľa, adresu, dátum, opečiatkujem a podpíšem, pošlem a hotovo...
Janka, máš pravdu, je to do 15.5.2006, nejak som to nedočítal do konca,opravujem aj predchádzajúci príspevok.
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

sklenkova
OKEČ by mal byť uvedený v zákone 552/2002Z.z-príloha-je to napísané vo vysvetlivkách,čo sa týka rizikových prác tie majú byť 514/2001Z.z. za každý rok zvlášť. Ja som tam svoje OKEČ nenašla.
Ahoj, a kde si to svoje OKEČ v 514/2001 nenašla, v ktorom §, nemôžem to nájsť, dík
2 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Veď na tom nie je nič hrozné...vypíšem pár čísel, názov zamestnávateľa, adresu, dátum, opečiatkujem a podpíšem, pošlem a hotovo...[/QUOTE]


Plne s tebou súhlasím, len prosím ťa, poraď, kde nájdem tie rizikové práce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať