Zavrieť

Porady

Výška dane z prijmu z predaja nehnuteľnosti

Chcem predať zdedenú čiastku bytu po mame, ktorá zomrela pred 3 rokmi. Nemám na zdedenej čiastke trvalý pobyt. Aká je výška dane z prijmu z predaja, ktorú budem musieť zaplatiť z mojej čiastky? A platí sa aj odvod do zdravotnej poisťovne? Koľko percent? Ďakujem.
Naposledy upravil bobrikmartin : 07.11.14 at 17:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ak mama vlastnila byt aspon 2 roky bezprostredne pred smrtou, tak ziadnu dan z PRIJMU z predaja, ani odvody neplatis
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bobrikmartin Mama vlastnila byt od jeho kúpy asi 10 rokov. Moju čiastku predám prostredníctvom kúpno - predajnej zmluvy. Známi mi hovorili, že až po piatich rokoch môžem predať nehnuteľnosť po zdedení bez dane a odvodov...
    bubkoch ano, ale v pripade dedenia v priamom rade sa do lehoty 5 rokov zaratava aj doba, pocas ktorej vlastnil nehnutelnost porucitel ...
    bobrikmartin Nerozumiem... Kto je poručiteľ? Môj otec? Mama zomrela pred 3 rokmi. Spolu s otcom vlastnili byt asi 10 rokov.
    bubkoch moje nervy ...
    https://www.google.sk/search?q=poru%...-NG9Hraum4gMAP
      zbaliť

    Výška dane z prijmu z predaja nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.