Zavrieť

Porady

Laminátová podlaha do kancelárie

Pekný i keď trošku zamračený deň všetkým

Obraciam sa na Vás skúsenejších s nasledovným: Firma XY účtujúca v PÚ zakúpila citujem, "laminátovú podlahu a podlahové lišty" do kancelárie v sume vrátane DPH 3082,50 Sk v hotovosti.
Aký účet použijem na strane MD (5xx) ? strana D je jasná (211).

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

    IVETA N
    ešte by som tam skúmala resp.brala na zreteľ či je kancelária v prenájme,ak ano tak ako je v zmluve dohodnuté akým spôsobom sa budú účtovať drobné opravy.

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    Pre "IVETA N",

    kancelária je v prenájme a v nájomnej zmluve nie je uvedené akým spôsobom sa budú riešiť prípadné stavebné úpravy, tak skús "hodiť"
    tvoj názor kam to zaúčtovať. Ďakujem

    IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

    IVETA N
    keď to nieje v zmluve vyšpecifikované, tak firma si to nemôže dať do nákladov pretože ona vlastne kúpou a následne aj montážou tej podľahy zvyšuje hodnotu budovy.Poradila by som to, že aby išiel za majiteľom budovy a dohodol sa trebárs na znížení nájomného v tej sume za akú podľahu kúpil a
    čo dá aj za montáž tej podľahy. Potom ak sa to dá tak dodatkom k zmluve by som si to ošetrila , že trebars drobné opravy do 30 000,- Sk si ja dám ako nájomca primo do nákladov.

    Ahoj IVETA N

    Laminátová podlaha do kancelárie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.