Zavrieť

Porady

Moze mi byt odobrata davka v hmotnej nudzi ak sa odmietnem znovu zaradit do evidencie uchadzacov o zamestnanie?

Dobry den,
uz dlhsiu dobu som poberatelom davky v hmotnej nudzi a prispevku na byvanie. Asi pred rokom som bol evidovany na UP ako uchadzac o zamestnanie, ale ked som zistil, ze zdravotne poistenie bude za mna stat platit aj bez toho tak som sa dobrovolne odhlasil bez udania dovodu.
Teraz mi vsak po roku prislo predvolanie z oddelenia davok v HN aby som sa opatovne zaradil do evidencie + musel som spisat cestne prehlasenie.
Zatial som sa ale nezaevidoval. Presiel som si zakon o DvHN a povinnost byt v evidencii UoZ je nutna len ak by som poberal aktivacny prispevok, co nepoberam.
Pracovnicka spominala nieco o kazdomesacnom vypisovani cestneho prehlasenia - to je prijatelnesie ako rozne zbytocne seminare a papieriky pre UP.
Inak odpracovavam si 32 hodin VPP v obci (poctivo).

Este ich pojdem konfrontovat, ale chcel by som sa opytat ci mi mozu odobrat davky ak sa odmietnem zaradit do evidencie UoZ?
Dakujem za odpovede.
3 komentárov     zbaliť
taiko preco sa nechces zaevidovat? Preco by mal stat za teba platit, ked nevidi od teba snahu sa z nepriaznivej situacie dostat?
Anika61 No lebo zjavne nema zaujem o pracu,len o davku...
erik555 ...napr. ja mam skor zaujem o peniaze, ako o pracu Inak: pracu ti daju vsade....len nesmies pytat za nu peniaze
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    chcú - aby si si prácou zvýšil príjem - ak teda nemáš obmedzenia vymenované v zákone..
    zrejme uplatňujú toto :
    (1) Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti podľa tohto zákona nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom3) a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem.

    .. no a ak im budeš dokazovať, že sa snažíš zvýšiť príjem - mali by ti dávku nechať. (napíš potom, aké prehlásenie chcú? a či si sa musel evidovať..)

    Ale! - naozaj ti to stačí?(určite to nie je veľa) - a nezabudni, že dávku platia ostatní daňoví poplatníci .. fakt nemáš iný príjem;
    erik555 Ja ti len pripomeniem, ze nielen davky sa vyplacaju zo statneho rozpoctu, do ktoreho prispievaju danovi poplatnici!!! Dufam, ze aj vtedy si na to stazujes

    Moze mi byt odobrata davka v hmotnej nudzi ak sa odmietnem znovu zaradit do evidencie uchadzacov o zamestnanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.