Zavrieť

Porady

prechod zamestnanca z jednej firmy do druhej

Ahojte poraďáci!!!
Mám menší problém s jedným zamestnancom, ktorý prechádza z firmy A (tu pracoval 4 roky), do novej firmy B, ktoré sú vlastne medzi sebou prepojené. Zamestnanec má vo firme A starú dovolenku - 22 dní a výmer novej 8 dní, ale nechce ju preplatiť, s tým, že on si ju chce vyčerpať v priebehu roka. Nemám predstavu ako to vlastne urobiť, spísať prevzatie práv a povinností medzi zamestnávateľmi, s tým, že firma B preberá jeho nevyčerpanú dovolenku ??? Skúsite mi poradiť, prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    zuzanakalafusova
    Ahojte poraďáci!!!
    Mám menší problém s jedným zamestnancom, ktorý prechádza z firmy A (tu pracoval 4 roky), do novej firmy B, ktoré sú vlastne medzi sebou prepojené. Zamestnanec má vo firme A starú dovolenku - 22 dní a výmer novej 8 dní, ale nechce ju preplatiť, s tým, že on si ju chce vyčerpať v priebehu roka. Nemám predstavu ako to vlastne urobiť, spísať prevzatie práv a povinností medzi zamestnávateľmi, s tým, že firma B preberá jeho nevyčerpanú dovolenku ??? Skúsite mi poradiť, prosím
    Ako presne to je s tým prepojením medzi A a B. Ak ide o novú firmu, kde je len majetkové prepojenie, ale de jure ide o dva samostatné subjekty, tak podľa môjho názoru nedochádza k prechodu práv a povinností, resp. nejde o prípad podľa § 27 - 31 ZP.

    Upresni a nejako to vyriešime

    dana

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    zuzanakalafusova
    Ahojte poraďáci!!!
    Mám menší problém s jedným zamestnancom, ktorý prechádza z firmy A (tu pracoval 4 roky), do novej firmy B, ktoré sú vlastne medzi sebou prepojené. Zamestnanec má vo firme A starú dovolenku - 22 dní a výmer novej 8 dní, ale nechce ju preplatiť, s tým, že on si ju chce vyčerpať v priebehu roka. Nemám predstavu ako to vlastne urobiť, spísať prevzatie práv a povinností medzi zamestnávateľmi, s tým, že firma B preberá jeho nevyčerpanú dovolenku ??? Skúsite mi poradiť, prosím
    to nevadi, ze firmy su medzi sebou prepojene. zamestnanec predsa prechadza z jednej firmy do druhej a to tak, ze v jednej ukonci pracovny pomer a v druhej zacne, takze ziadne cerpanie v novej spolocnosti neprichadza do uvahy, ak mu zostala nejaka dovolenka, tak mu to treba preplatit. a v novej dostane pomernu cast na tento rok.

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Mali sme podobny problem, riesili sme to dohodou zamestnavatelov o uhrade poskytnutej nahrady mzdy za dovolenku.
    Bolo to podpisane formou zmluvy, kde zmluvne strany "povodny " a "novy"
    zamestnavatel sa dohodli, ze

    Novy zamestnavatel poskytne na zaklade tejto dohody zamestnancom ...
    dovolenku za rok ... vratene obdobia trvania ich pracovneho pomeru u povodneho zamestnavatela ....a za toto obdobie poskytne nahradu mzdy.

    Povodny zamestnavatel uhradi novemu nahradu vo vyske podla tabulky v celkovej sume ... Sk.

    Ostatne ustanovenie podla normalnej zmluvy (uvodne ustanovenia, platba, platnost a pod.

    Marta

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    marmal
    Mali sme podobny problem, riesili sme to dohodou zamestnavatelov o uhrade poskytnutej nahrady mzdy za dovolenku.
    Bolo to podpisane formou zmluvy, kde zmluvne strany "povodny " a "novy"
    zamestnavatel sa dohodli, ze

    Novy zamestnavatel poskytne na zaklade tejto dohody zamestnancom ...
    dovolenku za rok ... vratene obdobia trvania ich pracovneho pomeru u povodneho zamestnavatela ....a za toto obdobie poskytne nahradu mzdy.

    Povodny zamestnavatel uhradi novemu nahradu vo vyske podla tabulky v celkovej sume ... Sk.

    Ostatne ustanovenie podla normalnej zmluvy (uvodne ustanovenia, platba, platnost a pod.


    Marta


    tak s tymto sa stotoznujem, toto sme zazili na vlastnej kozi, ked nas materska spolocnost rozpredavala na kusy, a cast spolocnosti isla spolu so zamestnancami a vtedy dovolenky riesili tak isto cez zmluvy, aby zamestnanci neboli skodni.
    kto s tym nesuhlasil, tak dostal moznost vyberu, ze ukoncil riadne pracovny pomer a v novej spolocnosti potom zacal nanovo. aspon takto nam vysli v ustrety, ked uz sa nas zbavili.

    kitti je offline (nepripojený) kitti

    kitti
    Ahojte, prosim viete mi poradit, ci je mozne mat 2 pracovne pomery naraz? Je mozne, ze kym si cerpam dovolenku zo stareho zamestnania (cca 2 tyzdne), subezne nastupim skor uz pocas tychto 2 tyzdnov do noveho zamestnania? Dakujem vsetkym.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kitti Pozri príspevok
    Ahojte, prosim viete mi poradit, ci je mozne mat 2 pracovne pomery naraz? Je mozne, ze kym si cerpam dovolenku zo stareho zamestnania (cca 2 tyzdne), subezne nastupim skor uz pocas tychto 2 tyzdnov do noveho zamestnania? Dakujem vsetkym.
    Chápem dobre, že v pôvodnom si vlastne ukončila prac.pomer, ale ešte čerpáš dovolenku, a po dočerpaní ti zanikne prac.pomer. A počas tej dovolenky už vlastne pracuješ v novej firme? Je to možné.

    kitti je offline (nepripojený) kitti

    kitti
    Ano, presne tak. Zajtra by som chcela dat vypoved, a zaroven by som chcela poziadat o cerpanie dovolenky. Takze 1. pracovny pomer by trval do 29.2 ale ja by som chcela nastupit do novej prace uz 18.2 (pocas mojej dovolenky). Takze subeh by bol od 18.2 do 29.2. Dakujem za info

    prechod zamestnanca z jednej firmy do druhej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.