Zavrieť

Porady

Odstupenie od najomnej zmluvy

Dobrý deň,
potrebovala by som surne poradiť.. Ccela som sa preto spytať ci je možnost odstupenia od najomnej zmluvy s narokom na vratenie penazi ? Zmluvu s prenjimatelom bytu sme uzatvorili teraz 1.11.2014. Pri podpise zmluvy sme zaplatili najomne a zabezpeku. Vzhladom na to že sme sa ešte do bytu nestihli nastahovat lebo sa manželovi zmenil zdravotny stav a dvosledkom toho zrejme pride o pracu som chcela vediet ci je nejaka možnost aby nam vratili aspom cas penazi z byt a zabezpeku ked vlastne zmluva nebola nadobudnuta lebo tam nebyvame ?
dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    aj keď to v zmluve nemáš, platí pre teba výpovedná lehota zo zákona. Takže ak prenajímateľ nechce pristúpiť na dohodu, tak s tým nič nenarobíš.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    čím skôr treba dať aj písomnú výpoved, lebo nájomné možno pýtať, aj ked tam nebývate
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wenika V zmluve nemame zadane ohladom odstupenia od zmluvy len čisto vypovednu lehotu a neplatenie najmu na cas že vtedy je treba sa vystahovat do 7 dni.ale nic o tom že sa odstupi od zmluvy.Prenajimatel nam peniaze vratit nechce preto som chcela vediet ci na to neexistuje nejaky zakon :/
    ivka70 Neexistuje, podpisali ste zmluvu, riadite sa zmluvou. Ak zmluva bola uzavreta v sulade so zakonom, musite ju dodrzat.
    jslancik a v bodoch, ktoré nie sú v súlade so zákonom, platí zákon, a v bodoch, ktoré v zmluve nie sú, tiež platí zákon.
      zbaliť

    Odstupenie od najomnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.