Zavrieť

Porady

Dohodári a zrážky zo mzdy

Zdravím všetkých,
chcela by som sa spýtať, či aj dohodárom môžem vykonať zrážku zo mzdy. Ide o to , že zamestnávame dohodárov, ktorí pred nástupom vyfasujú osobne ochranne pomôcky,konkrétne len tričko, a na liste kde uvedené preberajú majú napísané, že pokiaľ neodpracujú 1/2 roka vo firme, bude im suma za tričko zrazená zo mzdy. Môžem takýto doklad považovať za dohodu o zrážkach?
Ďakujem veľmi pekne za radu. :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Nepredpokladam, že by to bolo postačujúce.

    V dohode o zrážkach zo mzdy by mala byť uvedená hodnota zrážky, dôvod, jednoznačný súhlas - dátum a podpis zamestnanca . Myslím, že na preberacom protokole je podpis , ktorý potvrdzuje prevzatie OOP, ale nie je tam vyjadrený súhlas so zrážkou vo výške ??? € a súhlas zraziť zo mzdy kedy a v akom termíne tam nie je podpísaný .
    matka35 ok, veď to mi je jasné, ale v preberacom protokole je uvedené, že pokiaľ neodpracuje pol roka vo firme,tak mu bude zrazené 100% z ceny trička, tak neviem či keď odíde po 2 týždńoch môžem mu tých 100% ceny stiahnuť riadne cez výplatnú pásku,
    Ďakujem moc

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemozete mu dat podpisat taku podmienku, ze musi zaplatit hodnotu tricka, ak odpracuje menej ak o1/2 roka. On si tricko neziada, davate ho ako OOP. Takymto sposobom nemozete vynucovat dlzku PP.
    Ten preberazi protokol nie je v sulade so zakonom.

    Mozete mu dat podpisat prevzatie tricka a mat interny predpis, ze, ze pri ukonceni PP ho musi vratit a s tym ho oboznamit. Iba v pripade, ze ho nevrati, by bolo mozne mu ho dat k nahrade.
    matka35 Ďakujem veľmi pekne, toto som potrebovala vedieť, že to nie je v súlade so zákonom, lebo nikde v zákone som takéto niečo nenašla,
    Dúfam, že mi to obstojí aj u šéfky :-)
    Ešte raz vďaka

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bud v pracovnej zmluve, alebo na preberacom protokole musí byť jednoznačne vyjadrený súhlas zam-ca so zrážkou zo mzdy.
    matka35 Ďakujem pekne, skúsime to tam nejako slušne doplniť

    Dohodári a zrážky zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.