Zavrieť

Porady

Skrátenie vzorca "IF" do overenia údajov + rozbaľovací zoznam v bunke

Vedeli by ste mi poradiť so vzorcom? IF($D$24=$A$2;$B$2:$U$2;IF($D$24=$A$12;$B$12:$U$12 ;0)) Takýchto podmienok týkajúcich sa bunky D24 môže byt aj 50. Na vysvetlenie: Ak je D24 zhodne s A2 tak nech sa v bunke trebárs C20 zobrazí rozbaľovací zoznam s hodnotami B2 až U2 atď pre ostatne podmienky.
dik

Tak som nad tým trocha špekuloval a doplnil makro. Problém je v tom ze to neprepočíta respektíve nedoplní hodnoty automaticky ale vždy treba makro spustiť. Tak som tam dal tlačítko a pridelil mu makro. Dalo by sa to urobiť tak aby tam to tlačítko nebolo a robilo to automaticky?

dik dik
Naposledy upravil sf777 : 18.11.14 at 18:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PushCar je offline (nepripojený) PushCar

    PushCar
    Pomocou funkcií: OFFSET, INDEX, INDIRECT, ADDRESS, COUNTA a MATCH to ide aj bez makra. Prikladám v prílohe, ktorú mi cez tento ntb nejak nechce prikladať tak prikladám link na súbor: http://ulozto.sk/xYkFPFJM/bt-1-xlsx

    Skrátenie vzorca "IF" do overenia údajov + rozbaľovací zoznam v bunke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.