Zavrieť

Porady

Sociálne štipenidum a dávka v hmotnej nudzi

Dobrý vecer,
potrebujem surne poradit...som druháčka na vysokej skole...cely prvý ročnik mi bolo uznané socilane stipendium pretoze zijem len s mamou a sestrou ktorá patrí do okruhu posudzovaných osob...moja mama je nezamestnana a preto poberala davku v hmotnej nudzi....preto mi bolo uznane socialne stipenium, ktoré poberám aj teraz mam ho uznane do 31.januara....lenze vláda vydala novy zakon o hmotnej nudzi .....moja sestra ktorá si momentalne dorába maturitu teda je tiez student ma 23 rokov a stale patrí k mame...nasla si prácu a jej prijem sa rata k jej prímu...hoci pracuje len na dohode ....za mesiac oktober prevysila urcitu hranicu príjmu o necelých 20 eur...a mojej mame tym padom zrušili davku v hmotnej nudzi....bude jej zrusena do decembra.....teda dovtedy kym moja sestra neprevici zase tu hranicu prijmu alebo neodide z prace....v januari si budem musiet zase vybavovat stipendium a informovat ich o tejto zmene......moja otazka je ze..ak v januari opať bude v hmotnej nudzi.....ako to ovplyvní moje stipendium kedze v novembri a decembri hmotnu nudzu nepoberala a od uvahy sa bral prijem mojej sestry ktorý nie je vyssi ako 290 eur.....mohli by ste mi poradit??
Naposledy upravil ivka70 : 17.11.14 at 17:43 Dôvod: "Ovplivni"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Žiadny zakon ohľadom príjmov na posudzovanie nároku na dávku v hmotnej núdzi sa v tomto smere nemenil: aj doteraz sa posudzovali príjmy všetkých osôb, aj študentov, aj z dohôd. 75% týchto príjmov sa počíta ako príjem pre nárok na davky.
    Ako to, ze nie ste poberateľmi dávok v hmotnej núdzi ovplyvní tvoje štipendium si treba preštudovať v podmienkach nároku.

    Sociálne štipenidum a dávka v hmotnej nudzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.