Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Prihlásenie k prechodnému pobytu sa zaznamenáva do centrálneho registra obyvateľov RegOb. V prípade ak vám nejaký orgán verejnej moci nebude vedieť doručovať na adresu trvalého pobytu, musíte rátať s tým, že pokus o doručenie urobia aj na adrese prechodného pobytu.

    Je však lepšie, ak adresu prechodného pobytu uvediete ako kontaktnú adresu (ak sa na nej aj reálne zdržujete) dobrovoľne, môžete sa vyhnúť mnohých nepríjemnostiam.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html
    Za akým účelom?
    Prihlásenie na PP potrebuje nájomca, prípadne samospráva pre výpočet poplatkov, správca bytového fondu pre výpočet nákladov ....
    Je toho veľa, kde je potrebné potvrdenie o PP.
    Ale vo všeobecnosti - je to len evidenčný úkon ....

    liana6 je offline (nepripojený) liana6

    liana6
    ja som nahlasovala prechodny pobyt na meskom urade a nikam som to posielat nemusela a potom na poste kde mam trvaly pobyt som dala novu adresu a postu mi preposielaju samozrejme za poplatok

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Tam, kde si ho vyžiadajú a tam, kde je to potrebné kvôli pošte, inkasu, daniam, poplatkom, atď.

    Dobrý deň, chcela by som sa informovať kde posielam oznámenie o prihlásení na prechodný pobyt??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.