Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok a práca

Chcela by som sa spýtať, že ako by som mohla pracovať - napr. na DoVP..., ak som na materskej dovolenke a moj zamestnavateľ ma nemôže prijať do prac pomeru, nakoľko mu to nedovoľujú interné smernice. Platia sa nejaké odvody do zdravotnej poistovne ? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Pokiaľ poberáš rodičovský príspevok, môžeš aj pracovať na riadnu pracovnú zmluvu. Je to, ako by si ukončila rodičovský príspevok skôr. No dávka ti ostane. V tomto prípade si myslím, že by ťa z-teľ mal prijať, nakoľko mu to vyplýva zo zákona (nemusí ťa ale prijať na to isté pracovné miesto). Ak chceš pracovať na DoVP, môžeš a zdravotné poistenie neplatíš do ukončenia rodičnovskej dovolenky.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bronka
    Chcela by som sa spýtať, že ako by som mohla pracovať - napr. na DoVP..., ak som na materskej dovolenke a moj zamestnavateľ ma nemôže prijať do prac pomeru, nakoľko mu to nedovoľujú interné smernice. Platia sa nejaké odvody do zdravotnej poistovne ? ďakujem
    Treba si ujasniť, či si na materskej alebo rodičovskej dovolenke. U oboch platia rozdielne pravidlá.

    zuso je offline (nepripojený) zuso

    začiatočník v účtovníctve zuso
    Chcela by som sa uistiť, tak prosím o radu. Znamená to teda, ak som na rodičovskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok a to do septembra tohto roku, a teraz pracujem na DoVP, môžem zarobiť napr. aj 50 000,- bez toho aby som musela niečo odviesť ZP?
    Alebo v roku 2007 pri ročnom zúčtovaní na ZP budem musieť tento príjem zahrnúť spolu s príjmom ktorý budem mať po skončení RD. Moc do toho nevidím.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuso
    Chcela by som sa uistiť, tak prosím o radu. Znamená to teda, ak som na rodičovskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok a to do septembra tohto roku, a teraz pracujem na DoVP, môžem zarobiť napr. aj 50 000,- bez toho aby som musela niečo odviesť ZP?
    Alebo v roku 2007 pri ročnom zúčtovaní na ZP budem musieť tento príjem zahrnúť spolu s príjmom ktorý budem mať po skončení RD. Moc do toho nevidím.
    Popri poberaní RP môžeš zarábať koľko vládzeš. Ak na dohodu, neplatíš odvody. Či bude nejaké RZ ZP v roku 2007 je ešte neisté.AJ príjem na dohodu je príjmom zo ZĆ.
    Naposledy upravil Tweety : 28.04.06 at 11:15

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Pre odvody na ZP pri prípadnom ročnom zúčtovaní ZP v roku 2007 je dôležité, či si aj v PP alebo nie.
    Zarábať koľko vládzeš na DVP popri rod.príspevku bez obavy, že by si musela doplatiť odvody na ZP môžeš len vtedy, ak si súčasne aj v pracovnom pomere.
    Ak si neni v pracovnom pomere, môžeš za rok 2006 zarobiť maximálne 1/2 úhrnu minimálnej mzdy za rok, inak budeš musieť zaplatiť odvody na ZP.
    Všimla som si, že budeš brať RP do septembra, takže úhrn 1/2 minim.miezd budeš rátať do septembra. ( Za predpokladu, že v októbri už začneš riadne pracovať).
    Naposledy upravil ebeš : 29.04.06 at 17:33

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ebeš
    Pre odvody na ZP pri prípadnom ročnom zúčtovaní ZP v roku 2007 je dôležité, či si aj v PP alebo nie.
    Zarábať koľko vládzeš na DVP popri rod.príspevku bez obavy, že by si musela doplatiť odvody na ZP môžeš len vtedy, ak si súčasne aj v pracovnom pomere.
    Ak si neni v pracovnom pomere, môžeš za rok 2006 zarobiť maximálne 1/2 úhrnu minimálnej mzdy za rok, inak budeš musieť zaplatiť odvody na ZP.
    Všimla som si, že budeš brať RP do septembra, takže úhrn 1/2 minim.miezd budeš rátať do septembra. ( Za predpokladu, že v októbri už začneš riadne pracovať).
    Pre tento rok je to suma 41.400 Sk.

    rodičovský príspevok a práca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.