Zavrieť

Porady

Nosenie okuliarov

Dobrý deň, nedávno mi dala očná slabé okuliare do diaľky. Sú to 0,5. Dosť rýchlo som si na ne zvykol, lebo vidím cez ne o dosť lepšie. Ale ide o to, že ak ich cez deň nemám, tak občas vidím ako keby bola hmla, také fakt zvláštne videnie...Môže to byť z toho, že si už oči na ne zvykli ? Alebo čo môže byť na príčine ? Dík za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja odporúčam knihu od Norbekova ako sa zbaviť okuliarov.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ako zistiť VPDM?

    Vo včasných štádiách ochorenia touto formou postihnutý môže mať zahmlené videnie alebo vidí veci zdeformované, vlnité. Jednoduchým a účinným testom, ktorým je možné zistiť jemné zmeny sprevádzajúce VPDM je vyšetrenie pomocou Amslerovej mriežky - túto jednoduchú pomôcku je možné dostať od očného lekára a doma sa pravidelne otestovať či nedochádza k zmenám, na ktoré je potrebné lekára upozorniť pri návšteve ambulancie. Mnohí pacienti s drúzami vo včasnom štádiu degenerácie makuly nemajú žiadne prejavy, ktoré by boli zistiteľné pomocou vyšetrenia Amslerovou mriežkou, preto odporúčame pravidelné očné kontroly u ľudí nad 40 rokov. Je potrebné vedieť, že suchá forma VPMD s nálezom drúz, sa môže zmeniť na vlhkú formu. Takisto dôležité je sledovať zmeny videnia na každom oku zvlášť, zakrytím raz jedného a potom druhého oka.

    http://www.zzz.sk/?clanok=12304

    Odporúčam návštevu očného lekára a vyvrátiť podozrenie na VPDM.
    rastik000 vekom podmiena ?? Ved ja iba teraz som mal 26 rokov.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.