Zavrieť

Porady

opravné DP DPH

Ahojte...prosím Vás o upokojenie, že nie som sama, ktorá musí stále riešiť opravu DP DPH a že to nemá žiadne následky, keď musím dať na jeden mesiac druhé opravné...?!

ĎAKUJEM
3 komentárov     zbaliť
KEJKA opravné, či dodatočné?
aký je dôvod?
mary1611 tak jedna faktura nebola zauctovana v tom mesiaci, v ktorom mala byt, takze som dodatocne douctovala a podala opravne...a teraz som zistila ze v tom istom mesiaci som DFA, ktora mala mat volny zaklad, tak som ju nasmerovala do riadka 17s :/ takze asi zase musim dat opravne, ak sa to vobec da urobit opravne na opravne...
mary1611 opravujem sa...podala som dodatocne a potrebujem opat podat dodatocne...tie zaciatky v uctovnictve su tazke :/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    mary1611 (Dnes 11:00) opravujem sa...podala som dodatocne a potrebujem opat podat dodatocne...tie zaciatky v uctovnictve su tazke :/


    tak podáš ďaľšie dodatočné - nič sa nedeje

    Dúfam, že vieš, že kvôli došlej faktúre dodatočné DPH podávať nemusíš, máš možnosť odpočítať kedykoľvek do konca roka.

    Dodatočné DP DPH musíš podávať v prípade, ak máš zmenu vo vyšlých faktúrach, prípadne pri nákupe z EU - zahraničné faktúry.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mary1611 dakujeeem za upokojenie
    mary1611 mala by som este otazku tykajucu sa doslej faktury po datume DP DPH....na fakture je datum DVDP 15.10., prisla 26.11. ...mozem to zahrnut do novembra s DVDP 26.11.?
    massarro Jasné.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.