Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    max. odmena nie je určená, len minimálna.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pavol Havlík este sa Vas mozem opytat ako konatel vo firme a ked pracujem niekedy aj ja na stavbe mozem si vystafit fakturu mojej firme
    KEJKA ako kto? za koho? konateľ je živnostník?
    Pavol Havlík ja som konatel ale mam aj zivnost. Niekedy musim robit na stavbe aj ja takze sa chcem opytat mozem si fakturovat svoje prace mojej firme
    Dav áno
    KEJKA áno
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Takú, aká je dohodnutá v Dohode o pracovnej činnosti, alebo v Dohode o vykonaní práce."Dohoda o vykonaní pracovnej činnosti" je nesprávny názov. Ak je evidovaný na UP, bol poučený, koľko môže zarobiť, ak poberá dávky v hmotnej núdzi, dávky sa mu budú primerane krátiť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    na dohodu o pracovnej činnosti môže Tvoj murár pracovať max 10 hodín týždenne.
    x výška mzdy za 1 hodinu, ktorú si s ním dohodneš v dohode o prac. činnosti.
    Ako už bolo spomenuté musíš mať splnené všetky povinnosti voči úradom ako zamestnávateľ. Do nákladov Ti pôjde cena práce - hrubý príjem +odvody za zamestnávateľa.
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Čo chceš odpočítať ?
    Nie je to o vyrobení výdavku. Musíš pre dohodára - zamestnanca viesť každý mesiac mzdy. Prihlásiť sa na DÚ, že budeš platiteľom dane zo závislej činnosti. Prihlásiť sa v sociálnej poisťovni ako zamestnávateľ, prihlásiť zamestnanca a na elektronické podávanie výkazov, platiť odvody z príjmu dohodára. Prihlásiť sa ako zamestnávateľ v zdravotnej poisťovni, kde je poistený dohodár a v mesiaci výkonu práce prihlásiť dohodára a zaplatiť odvody. Výška maximálna odmeny nie je určená, je určená len minimálna mzda za hodinu t. j. 2,0230 €. Musíš mať s dohodárom uzatvorenú písomnu zmluvu dohodu o pracovnej činnosti.
    Naposledy upravil Antonia Jendrišáková : 24.11.14 at 05:17
    Pavol Havlík potrebujem zistit kolko mozem max.vyplatit na dohodu o vykonani pracovnej cinnosti murarovi za jeden mesiac
    veronikasad Murár je evidovaný na úrade práce ?

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Na dohodu o vykonaní práce môže dohodár odrobiť max. 350 hodín za rok... výška odmeny nie je limitovaná, pokiaľ nie je evidovaný na ÚP...

    potrebujem poradit max.aku vysku mozem odpocitat za cloveka ktory je na dohodu o vykonani pracovnej cinnosti za 1,mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.