Zavrieť

Porady

fakturácia s preddavkom na prelome mesiaca pri opakovaných dodaniach tovaru

Dobrý deň,

Mám jeden veľký problém, jeden odberateľ denno denne odoberá z jednej firmy kamenivo na výstavbu cesty, váži sa to na elektronickej váhe, denné prehľady sa odsúhlasujú.

Fakturácia prebieha nasledovne:

1., bola vystavená preddavková fa dňom 28.10.2014 / hoci už brali od 26.10.2014 / - pretože to je väčšia firma a preddavková fa sa nemohla vystaviť, len kým nám neposlali objednávku, ktorú museli podpísať aj traja riaditelia...

2., odberateľ ju uhradil až 06.11.2014 - deň pripísania platby na účet

3., dňom 06.11.2014 – zdaniteľné plnenie – bola vystavená fa k prijatej platbe s rozpisom DPH – teda ide do KV DPH v novembri

4., teraz treba urobiť vyúčtovaciu fa na základe dodaní a tu je ten problém, keby ju uhradili v októbri, tak je všetko v poriadku, pretože ja som našla denné váženia ešte z októbra / 6 dní – od 26.10.2014 do 31.10.2014/

A teraz rozmýšlam, čo stým ? Viete, bola som dva týždne vážne chorá a toto bolo na kope z novembra, až naspodu som našla tieto váženia z októbra.

Teraz som chcela narýchlo poslať DP DPH a KV DPH, a že idem robiť fa z novembra a toto...

Nemohla by som spraviť vyúčtovaciu fa s dátumom zdaniteľného plnenia zo 06.11.2014, pretože tie váženia z októbra aj tak nepostačujú na výšku prijatej platby, vždy je to viac a oni potom doplatia rozdiel ?

Alebo tie váženia z októbra vyfakturujem samostatne, bez odpočítania preddavku? Aj keď im to pošlem takto neskoro, môžu si DPH uplatniť inokedy.
A preddavok odpočítam z novembrových vážení.

Ide mi o to, tá firma podlieha auditu a ak by som urobila spoločnú vyúčtovaciu fa október-november, či mi to nevyhodia a ja budem musieť prerábať DPH.

Na druhej strane, zaplatili to v novembri a jedná sa o opakované dodanie na základe zmluvy, a ak by som ten október samostatne vyfakturovala, nebudem mať priložiť akú objednávku, keď jasne ideme na preddavky, ktoré žiaľ neplatia pred dodaním tovaru.

Prosím, prosím, poraďte mi !
Veď toto mi hrozí na prelome každého mesiaca !!!

PS: účtujem v Omege
Naposledy upravil Vika69 : 25.11.14 at 05:20 Dôvod: estetický
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    1. Sprav súhrnú faktúru za október - pôjde do KV
    2. Za november spravíš súhrnú vyúčtovaciu vyúčtovaciu faktúru kde odpočítaš zálohu... to KV ti už pôjde iba rozdiel medzi zálohou a vyúčtovacou faktúrou
    Naposledy upravil Mishok : 25.11.14 at 06:51

    fakturácia s preddavkom na prelome mesiaca pri opakovaných dodaniach tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.