Zavrieť

Porady

nadmerný odpočet

Dobrý deň,
poprosila by som o radu:
podnikateľ, dobrovoľný platca DPH od 9/2014. v 9/2014 mu vyšiel nadmerný odpočet 900€, v 10/2014 mu vyšiel znovu nadmerný odpočet 50€. v prípade, že mu v 11/2014 vyde daňová povinnosť napr. 40€ ako mám postupovať?
- kedže nie je platcom DPH viac ako 12 mesiacov, tak daňový úrad mu vráti prvý nadmerný odpočet do 25.12., prípadne si mohol v 10/2014 ponížiť daň.povinnosť, ale kedže mu vyšiel nadmerný odpočet, tak by mu zrejme mal vrátiť nadmerný odpočet na účet.
Ak mu v 11/2014 vyjde daňová povinnosť 40€, mám odpočítať od tejto daňovej povinnosti nadmerný odpočet z predchádzajúceho mesiaca a zaplatiť iba rozdiel(v tomto prípade by to znamenalo, že nezaplatím nič a daňový úrad vráti iba 10€?)

berú sa do úvahy iba dva za sebou iduce mesiace a tam sa "započítava" povinnosť s odpočtom alebo ešte mesiace predtým?

viete mi s tým niekto poradiť?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Vždy posudzuješ mesiac vopred. Keď je nadmerný odpočet 2 mesiace za sebou a v treťom mesiaci povinnosť tak započítaš nadmerný iba za mesiac vopred. Za nevysporiadaný mesiac ti DÚ vráti na účet,alebo vysporiada s inou daňou keď sú evidované nejaké nedoplatky.
    Naposledy upravil Žanet : 25.11.14 at 21:38

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Z vlastnej daňovej povinnosti môžeš odpočítavať vždy len mesiac pred tým (ak bol odpočet).

    odpočet za 9/14 900€ bude zaslaný na účet
    v 11/14 povinnosť 40€ bude započítaná z 10/14 - zvyšok 10 € bude zaslaný na účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.