Zavrieť

Porady

Môže niekto vyfakturovať jedno dodanie na dve faktúry?

Chcela by som sa opýtať, najprv nám fyzicky prišiel tovar, jeden druh, jedno dodanie, jeden dodací list. Následne nám dodávateľ vyfakturoval časť dodávky s prenosom daňovej povinnosti, a zvyšok neskôr vyfakturoval s daňou. Je to v poriadku? Pretože my sme povinní sa samozdaniť pri dodaní tovaru.
4 komentárov     zbaliť
marjankaj A ako by ste chceli aby to fakturoval?
zakizan665 no chcela by som sa teda opytať, či to je v poriadku, že jedno dodanie rozdelil na dve faktúry
marjankaj A vy by ste to ako faktúrovali?
Len tak mimochodom. Čo bolo faktúrované? Či to je prísne tajné? Ak áno, tak sa tu nepýtaj.
zakizan665 nie je to tajné týkalo sa to jačmena a prenosu dan. povinnosti podla par 69 ods 2 pis f, teda 1.11. dodanie tovaru 7000 e, 14.11. poslal fa na 6000 e, my sme sa samozdanili, 16.11. poslal fa na 1000 e s danou, bolo mi povedané že vyfakturoval zle, že sa to týkalo jedného dodania tak mala byt len jedna fa, teda mám mu povedať aby tu druhu fa zmenil na tarchopis k prvej fa, teda poslal aj tých 1000 e bez dane, a ja ich samozdaním. chcem sa teda opýtať či sa niekde píše, čo sa týka zákona, že jedno dodanie sa musí vyfakturovať len jednou faktúrou
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    myslím, že to mal byť ťarchopis, boli splnenie podmienky pre samozdanenie na celú dodávku..... ak sa už nedala opraviť pôvodná faktúra, mal byť k nej ťarchopis.....
    zakizan665 ďakujem veľmi pekne za odpoveď myslela som si, že to tak bude kedže dodanie bolo uskutočnené, ale ako sa hovori viac hláv viac hláv viac rozumu, tak som sa chcela uistiť

    Môže niekto vyfakturovať jedno dodanie na dve faktúry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.