Zavrieť

Porady

Mam narok na reklamaciu?

Dobry vecer, pred 1,5rokom sme kupovali do noveho domu spotrebice, a na mikrovlnej rure na dvierkach z vnutornej strany chyba na sietke sklo, my sme si to hned nevsimli , a teraz ked sme si to uz vsimli sme sli do predajne kde bola kupovana a chceli sme vypisat reklamacny list tak nam vraveli ze to nejde.
Ja by som potrebovala vediet ci mam narok na reklamaciu alebo nie. Dakujem
buchač pred 1,5rokom sme kupovali
...
Ja by som potrebovala vediet ci mam narok na reklamaciu alebo nie.
================================
Mikrovlna funguje ? Asi hej....či ???

Ale inak ? Takémuto konaniu sa vraví špekulácia...a kua veľká !
------------------------------------------------

Sorry, ale že ste si nevšimli chýbajúce sklo ?...tak to vrav koňovi, alebo ste mali mikrovlnku len ako dekoráciu.
vveronika. no spekulacia to urcite nie je... proste som si to nevsimla to chybajuce vnutorne sklo to je cele
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tovar ma sice zaruku 24 mes., ale po 1,5 roku sa vam bude asi tazko dokazovat, ze ste to sklo nerozbili a nevybrali vy a ze naozaj chybalo od kupy.
    Ale ak to mate ako dokazat, tak reklamujte. Ci vam to uznaju tak dlho od kupy je naozaj otazne,skor myslim, ze nie

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž - podľa zákona máš nárok na 24 mesiacov záruky na chyby a vady spotrebiča. Do 12 mesiacov môžu reklamáciu odmietnuť len na základe znaleckého posudku. Ale toto nie je mechanická závada, jednoducho chýba. Predávajúci môže odmietnuť z dôvodu, že ste to vy mechanicky odstránili. Okrem toho - ako dokážete po 1,5 roku, že vám dali výrobok bez tieniacej sieťky dverí. Je to totiž už vaša povinnosť to dokázať.
    Takže odmietli oprávnene. Je to mechanické poškodenie výrobku spojené s užívaním a zdôvodnia - i neodborným zachádzaním. Punktum a basta.

    Mam narok na reklamaciu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.