Zavrieť

Porady

Správnosť zaúčtovania cestov.príkazu (platba kartou, hotovosť, stravné zo zákona). SZČO, neplatca DPH, program MRP

Dobrý deň, prosím vás o kontrolu či som správne zaúčtovala tuzemskú pracovnú cestu.
Podnikateľ išiel na pracovnú cestu 21.10. (pracovná cesta trvala iba tento deň)



1. 20.10. má doklad o kúpe cestovného lístka na vlak cez internet (platba kartou) - 7,20 EUR

- zaúčtovala som cez priebežné položky ako nákup platobnou kartou:

ID 20.10. 7,20 EUR, stĺpec "priebežné položky výdaj" a stĺpec "výdavky ovplyvňujúce základ dane" v členení na "služby"



2. 21.10. sa na školenie (účel prac.cesty) dopravil MHD a za lístok zaplatil v hotovosti - doklad na sumu 0,90 EUR a zo školenia cestoval domov rýchlikom, kde si v hotovosti kúpil lístok na vlak v hodnote 7,58 EUR.

- zaúčtovala som ak výdaj z pokladne:

VPD 21.10. zúčtovanie pracovnej cesty 8,48 EUR , stĺpec "výdaj v hotovosti" a stĺpec "výdavky ovplyvňujúce základ dane" v členení na "služby"



3. keďže pracovná cesta trvala 13 hodín, zaúčtovala som mu nárok na stravné v hodnote 6 eur

- zaúčtovala som ID tak , že som to zahrnula iba do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane (a tu neviem, či som mala dať aj výdavok z pokladne, lebo on si to iba nárokuje do výdavkov, ale vyplácať si to sám sebe nebude)

ID 21.10. zúčtovanie stravného z pracovnej cesty 6 EUR, stĺpec "výdavky ovplyvńujúce základ dane" a v členení na "ostatné výdavky"



4. na výpise z bankového účtu bola platba lístka cez internet zúčtovaná s dátumom 22.10.

- zaúčtovala som ID cez priebežné položky:

ID 22.10. úhrada cestovného lístka 7,20, stĺpec "peňažný ústav výdavok" a stĺpec "priebežná položka príjem"



Je to takto správne? Celý cestovný príkaz rozdelený na 3 časti (platba kartou, hotovosť za lístky a zákonný nárok na stravné)



Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Bankový výpis výdaj : PP príjem; pokladnica príjem : PP výdaj; PP=0€; pokladnica výdavok spolu VPD 21,68 € t.j.7,20+0,90+7,58+6 daľšie členenie služby cestovné náhrady. PPD osobný vklad 21,68 €.

    Správnosť zaúčtovania cestov.príkazu (platba kartou, hotovosť, stravné zo zákona). SZČO, neplatca DPH, program MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.