Zavrieť

Porady

FAKTÚRA - predaj tovaru s montážou

Dobrý deň,
poprosím o pomoc pre správne vystavenie fa
- dodávateľ: SZČO platiteľ DPH v SR
- odberateľ: firma platiteľ DPH v ČR

SZČO predal pneumatiky aj s montážou slovenskému zástupcovi českej firmy (t.j. pneu namontované na auto so zahr. ŠPZ).

1. Ako mám správne vystaviť fa (s DPH alebo bez)
2. kam zaradiť v evidencii DPH

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Podla mojho nazoru, ak sa obchod (predaj tovaru a montaz) vykonali na Slovensku, faktura by mala byt s DPH, tak ako keby sa to robilo pre slovenskeho zakaznika. Miestom dodanie je Slovensko.

    Timejka je offline (nepripojený) Timejka

    Timejka
    Ďakujem, urobila som to tak.
    Mám ale ďalší problém!!
    SZČO (platca DPH v SR) vystavil na odberateľa taktiež platcu dph v SR faktúru za prepravné služby (preprava tovaru z Nemecka do SR).
    Vo faktúre uviedol nasledovné:
    1. nákl. doprava (zahraničný úsek ): vyčíslil hodnotu bez DPH
    2. nákl. doprava (tuzemský úsek): základ dane + DPH
    -----------------------------------------
    Podľa môjho názoru, ak sa riadim §16 miestom dodania služby bude SR, aj keď sa preprava tovaru začína v Nemecku a potom by sa mala k hodnote pri zahr. úseku takisto pripočítať aj DPH. Je to tak????

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja dostavam faktury za zahranicne prepravy bez DPH, usek v SR s DPH. Je to problem toho, kto vystavuje fakturu a doposial som neskumala, ci zahranicny usek mal alebo nemal byt s DPH. Danova kontrola tiez nic nenamietala.

    Timejka je offline (nepripojený) Timejka

    Timejka
    Zdravím,
    jedná sa o faktúru , kt. vystavuje môj klient, resp. už vystavil. Dokonca už to išlo aj do priznania DPH. Obávam sa, že bude musieť urobiť opravu faktúry a následne bude potrebné podať dodatočné priznanie DPH.
    Práve preto sa chcem uistiť, či to tak má byť.
    Ď.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    durisovad
    Ja dostavam faktury za zahranicne prepravy bez DPH, usek v SR s DPH. Je to problem toho, kto vystavuje fakturu a doposial som neskumala, ci zahranicny usek mal alebo nemal byt s DPH. Danova kontrola tiez nic nenamietala.
    Ak je to v EU , tak to nie je dobre podľa §16/1

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Naša firma väčšinou objednáva prevoz tovaru z Nemecka u slovenského prepravcu .Tento nám vystavuje po dovoze tovaru k nám na Slovensko faktúru s DPH v celej čiastke .

    Timejka je offline (nepripojený) Timejka

    Timejka
    Mám tomu teda rozumieť tak, že aj zahraničný úsek aj tuzemský úsek podlieha DPH?
    Treba vôbec rozpisovať na faktúre úseky, keď prílohou faktúry sú CMR-ky?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Timejka
    Mám tomu teda rozumieť tak, že aj zahraničný úsek aj tuzemský úsek podlieha DPH?
    Treba vôbec rozpisovať na faktúre úseky, keď prílohou faktúry sú CMR-ky?
    Pokiaľ si objednáš dopravu na Slovensku pre dovoz tovaru z krajiny EÚ a končiť bude na Slovensku tak je fakturácia s DPH.
    Rozpis je nutný , bez ohľadu na CMR.

    Timejka je offline (nepripojený) Timejka

    Timejka
    ĎAKUJEM!
    Máš skúsenosti s opravami faktúr? Musíme vystaviť faktúru na dopočítanú DPH za zahraničný úsek a následne podať opravné daň. priznanie DPH. Aké číslo faktúry dám (pôvodné alebo nové číslo a do poznámky uvediem odvolávku)?
    Aký dám dátum zdaniteľného plnenia?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Timejka
    ĎAKUJEM!
    Máš skúsenosti s opravami faktúr? Musíme vystaviť faktúru na dopočítanú DPH za zahraničný úsek a následne podať opravné daň. priznanie DPH. Aké číslo faktúry dám (pôvodné alebo nové číslo a do poznámky uvediem odvolávku)?
    Aký dám dátum zdaniteľného plnenia?

    Ja by som vystavila dobropis a následne na to novú správnu faktúru .V ktorom mesiaci sa to udialo ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozri zákon

    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...odnoty.html#25

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Timejka
    Faktúry sú z februára a z marca.
    §25 mi na to celkom nesedí.
    podla mna vystavite TP podla §25 teda na rozdiel povodnych hodnot a novej, odvolate sa na staru, den dodania bude zhodny s povodnou fa. No ale den DP nebude den vystavenia TP lebo podla mna nerobie opravu ceny, ale robite opravu vasej chyby, ze ste neodviedli dan v spravnom obdobi dobre. Preto by som to dala do dodatocneho, kam patrila ta povodna fa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.