Zavrieť

Porady

Znizenie statneho prispevku po mimoriadnej splatke

Mam hypoteku rok a pol a po roku bola moznost dat mimoriadnu splatku. Pritom boli dve moznosti, znizit mesacnu splatku (viazanost zostane nezmenena, neplati sa poplatok) alebo znizit viazanost a mesacna splatka zostane rovnaka. Tento model bol samozrejme za poplatok. Nenazrate banky.

otazka: Po tejto zmene zacal chodit nizsi statny prispevok takmer o tretinu. Ved mesacna splatka zostala zachovana, tak je to normalne ,ze sa znizi statny prispevok ?

Dakujem

budem urcite kontaktovat banku, ale chcel by som mat informacie predom, lebo uz mi niekolko krat povedali nieco co nieje pravda, par veci uz som escaloval na vedenie a banka sa mi ospravedlnila za nespravne informacie od pracovnicky banky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    takze si dal mimoriadnu splatku ... a znizil si dobu splacania pri nezmenenej splatke ... splatka ti sice ostala, ale zmenil sa ti pomer istina/urok v splatke ... narastol ti podiel istiny, kedze mimoriadnou splatkou sa ti znizila nesplatena cast uveru a teda znizil urok ktory platis ... logika :-) takze logicky je aj statny prispevok nizsi, kedze sa znizil podiel uroku v splatke

    napr. mas splatku 300€ ... predtym sa skladala zo 100€ splatka istiny a 200€ splatka uroku a z tych 200€ ti stat vratil 70€ ... teraz, po mimoriadnej splatke, sa tvoja mesacna splatka 300€ sklada napr. zo 150€ splatka istiny a 150€ splatka uroku, z coho ti stat vrati 50€, uplne rovnako ako predtym, napr. 1/3 zo splatky uroku

    Znizenie statneho prispevku po mimoriadnej splatke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.