Zavrieť

Porady

Ako získať údaje minulého roku

Zdravím,
vyskytol sa u mňa taký prípad, že som prebral účtovníctvo od nového roku a nemám údaje z minulého obdobia, vôbec nič, nakoľko bývalá účtovníčka nekomunikuje. Takže sa pýtam ako by ste postupovali v takomto prípade? Totiž výkazy viem spraviť aj podľa toho čo má klient k dispozícii, ale chýbajú mi detailné knihy záväzkov, pohľadávok, stavy pokladní atď.

S bývalou účtovníčkou sa nejak zle rozišli, vraj sa snažili s ňou spojiť, ona má všetky doklady, takže ani rekonštrukcia nepripadá do úvahy. Bavili sa s ňou klienti, riešil to aj právnik a dokonca som to skúšal aj ja, ale potom prestala komunikovať aj so mnou.

A v podstate podľa môjho názoru, pokiaľ mám všetky faktúry zaplatené, tak sa môžem s klientom aj zle rozísť, ale doklady odovzdám. Ide predsa o moje dobré meno. Tak diskutujte a raďte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Výkazy za vlaňajší rok ti vďačne vydajú aj na daňovom úrade, myslím za 1,50 Eur na stranu. Tie zostavovala predchádzajúca účtovníčka a nie je dôvod ich prehodnocovať, ani rekonštruovať. Môžeš iba skúšať položkovo rozpísať vlaňajšie stavy, podľa toho, čo má klient k dispozícii. Ak tvoj klient nemá vlaňajšie doklady a tohoročné áno, , tak na 99% nezaplatil za vlaňajšie účtovnícke práce, alebo nesplnil iné jej oprávnené požiadavky, iba zahmlieva pravý dôvod. Nech ide žiadať na DÚ, inak skonči s ním aj ty. Z množiny prípadov, ktoré poznám ide v 9/10 o lajdáka klienta a serióznych účtovníkov. Iba v 1/10 niekedy dosť predražených ... ako nebankovka a konflikt o cene, ktorá nebola klientom vážne akceptovaná, alebo domyslená. iba až ... keď bolo treba prevziať a zaplatiť.

    Ako získať údaje minulého roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.