Zavrieť

Porady

Zvýšenie osobného mzdového bodu

Syna 21r. uznali za invalidného pričom dátum vzniku invalidity určil lekár v čase nezaopatrenosti dieťaťa. Miera poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je 50 %. Sumu invalidného dôchodku určili podľa osobného mzdového bodu 0,67. Mohol by sa mu zvýšiť osobný bod, keby doplatil dôchodkové poistenie za nejaké obdobie? Ak áno ako postupovať? Ďakujem pekne.
ivka70 A co robil syn studoval, pracoval, bol niekde evidovany od 16 rokov?
marikalup Ivka syn študoval na SŠ a jeden semester na VŠ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    http://www.socpoist.sk/studium-a-soc...lind#Študenta sociálne poistenie

    Doplatenie dôchodkového poistenia za obdobie štúdia

    Za obdobie štúdia si možno kedykoľvek v budúcnosti doplatiť poistné na dôchodkové poistenie aj dodatočne

    Spätné doplatenie za obdobia štúdia od 1.1.2004 je možné kedykoľvek, napr. aj pri spisovaní žiadosti o dôchodkovú dávku

    So žiadosťou o dodatočné doplatenie dôchodkového poistenia je potrebné obrátiť sa na príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne podľa miesta trvalého bydliska s vyplneným tlačivom Oznámenie o dodatočnom zaplatení poistného na dôchodkové poistenie. Je potrebné tiež doložiť potvrdenie o návšteve školy, prípade diplom o skončení školy

    Pri spätnom doplatení si fyzická osoba sama určuje vymeriavací základ, z ktorého si doplatí poistné na dôchodkové poistenie. Ohraničený je minimálnym a maximálnym vymeriavacím základom platným v období, za ktoré si osoba poistné dopláca
    marikalup niekde v novinách som čítala, že pri dobre ovládajúcich zákonoch alebo dobrej známosti stačí doplatiť jeden mesiac a ID mladým sa zvýši o dosť €. Mňa by skôr toto zaujímalo ako sa to dá, pretože nie som si istá, že na sociálnej poisťovni mi takéto niečo poradia aj keby o tom vedeli - čo určite vedia.....keďže tam nemám žiadne kontakty. Píšem aká je pravda......ale to by sa potom asi oplatilo aj nejakého právnika si zohnať. Ja nechápem prečo na úradoch zavádzajú a vedome zavádzajú, prečo nepovedia pravdu, že podľa zákona má na to nárok a basta.....

    Zvýšenie osobného mzdového bodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.