Zavrieť

Porady

1 1
Nárok na dovolenku - výpočet (23.02.21)
Ahojte, potrebujem poradiť. Zamestnanec pracujúci na 40 úväzok - PO - PIA, sviatok a nadčas je mimo rozpisu zmien vo forme nadčasu. Končí PP 28/02/2021. V mesiaci január odpracoval z 21 dní 20, jed...
1 0
Ako zdokladujem covid PN, ako zistím presný dátum ukončenie PN ? (18.02.21)
0 odpovedí Otázka od 67tarwan Mzdy a personalistika PN Lekár
zamestnanci sú na covid PN, Potvrdenie o dočasnej PN lekár posiela priamo do Soc. poisťovne. na personálnom odd nemám doklad -potvrdenie o dočasnej PN??? Ako zdokladujem PN, ako zistím presný dátum u...
1 0
Ako dlho moze trvat pandemicka PN ? (11.01.21)
0 odpovedí Otázka od mrkifuz Mzdy a personalistika PN Lekár
Ako dlho moze trvat pandemicka pn ? pracovnik ju ma od novembra, obvod.lekarka tvrdi, ze max 10 dni,potom ma byt na obycejnej PN , je to pravda ?
1 0
Ukoncenie PP zo zdrav. dovodov a ZTP (13.12.20)
Ahojte, ak je zamestnanec ZTP a lekar PZS ho uznal za dlhodobo nesposobileho, tak s nim zamestnavatel moze ukoncit prac. pomer dohodou podla § 63 ods. 1 c) a nepotrebuje k tomu suhlas UPSVaRu? Ak zam...
1 0
Odvody do SP - dôchodca, spoločník nad 50%, zamestnaný ako lekár na TPP vo svojej s.r.o. (10.12.20)
Mohli by ste mi prosím skontrolovať, či uvažujem o odvodoch správne? Ide o starobného dôchodcu (SD priznaný v roku 2019) zamestnaný ako lekár na TPP vo svojej s.r.o., V tejto s.r.o je spoločníkom nad...
1 3
Zapálený lakeť (24.11.20)
Pred týždňom ma začal bolieť lakeť. Asi za dva dni sa k bolesti objavilo šklbanie.Lakeť som mal červený, vrelý a postupne mi napuchla i ruka od lakťa k zápästiu asi v dĺže 15 cm . Teplota mi vystúpila...

...ostupne mi napuchla i ruka od lakťa k zápästiu asi v dĺže 15 cm . Teplota mi vystúpila na 37,5 °C. Lekár mi doporučil mazať Diclobene, antibiotika Amoxicilin, od teploty Panadol Novum a fiksáciu v z...
1 2
Zdokladovanie neprítomnosti počas karantény (12.11.20)
Dobrý deň, chcem sa opýtať, akým spôsobom má zamestnávateľ zdokladovať neprítomnosť v práci zamestnanca v karanténe, ak nemá o tom žiadny doklad a neprítomnosť v práci pri PN/karenténe môže potvrdiť l...
1 0
Prekonanie COVID-u (karanteny), dieta nadalej po karantene pozitivne... (10.11.20)
....zaujimalo by ma ...je mozne na zaklade potvrdenia od lekara ze som prekonal COVID ale dieta je nadalej pozitivne zijeme v spolocnej domacnosti ..mozem nastupit do prace ?, manzelka a 2 dieta su d...
2 3
Je potrebny negativny test po 10 dnovej karantene? (06.11.20)
Ahojte, ak bola osoba na celoplosnom testovani a test bol pozitivny, ostala doma 10 dni. Po uplynuti 10. dna moze nastupit do prace s potvrdenim od obvodneho lekara o prekonani choroby s uvedením da...
1 0
pandemická PN (29.10.20)
zdravím, som spolu s manželom na pandemickej PN, volala som na soc. poisťovnu a tam mi pani povedala že treba poslať elektronicky ešte žiadosť či zápisnicu - že to maju na stranke, nemôžem to najsť, u...
1 0
PN a celopl. testovanie (28.10.20)
chcem sa opýtať ked je osoba na pn musí ist na testovanie ? príp. do kedy musím byť v karanténe viete mi poslať nejaky link/odkaz ohladne karantény. Ak je 8 nov. druhe testovanie tak 10 dni karanténa ...
1 1
Čo má robiť zamestnanec, ak jeho manželka bola v kontakte s pozitívnou osobou na koronu? (12.10.20)
Má ostať ten náš zamestnanec doma alebo môže chodiť do práce? Jeho manželka ide na testy o 3 dni. Ak musí ostať zamestnanec doma, má si vziať dovolenku alebo má nárok na karanténnu PN ? Alebo ostať do...
1 11
Poradíte mi, ako pomôcť psíkovi žiť? (25.06.20)
Máme 12-ročného yorkshira. Chcem zdôrazniť, že to bolo ešte pred 2 týždňami hravé rýchle psíča, ktorého pozornosti nič nemohlo ujsť. Píšem to preto, lebo veterinár, s čímkoľvek prídeme, sa stále odvo...

...môžeme aj hneď...." Nebudem písať, čo odvtedy prežívame, ale rozhodli sme sa, že urobíme, čo sa dá. Lekár odporučil infúziu na posilnenie obličiek, bol na nej cca 30 hodín a dali nám ho domov "na doži...
1 1
Materská po skončení PP (27.05.20)
Dobrý deň, zamestnankyňa má hlavný pracovný pomer v svojej firme od roku 2016 + od augusta 2017 aj vedľajší pracovný pomer v našej organizácii. Tu sa jej PP na dobu určitú končí dňa 15.7.2020. Dňa 20....
1 0
Príspevok (04.05.20)
Môže žiadať príspevok na zamestnancov aj lekár ako zamestnávateľ ?
Sleduj témy Lekár
na hlavnej stránke Porada.sk