Zavrieť

Porady

PN, ochranna doba a ID

Ahojte, som na ID - ciastocnom a pracujem. Rozhodla som sa ukoncit PP, kvoli zdravotnym problemom a doliecit sa. Ak skoncim PP 30.4, ku lekarovi mozem ist az 2.5 kvoli statnemu sviatku. Lekar mi PN spatne nevypise zrejme. Ak teda budem mat PN od 2.5, musim sa na jeden den (1.5) nahlasit ako samoplatca do ZP? Ak mam ID 50%? Dakujem za pomoc.
5 komentárov     zbaliť
Negoce nie, nemusíš, prečo? lebo máš platiteľa zdravotného poistenia aj štát (máš priznaný ID)
Lillys vie lekar vypisat PN aj spatne, ked je tam statny sviatok?
Negoce ePN je možné vystaviť aj 3 dni spätne na základe lekárskeho nálezu zubno-lekárskej pohotovosti, ambulantnej pohotovostnej služby alebo ústavnej pohotovostnej služby......https://www.socpoist.sk/socialne-poi...nost/epn-lekar
Lillys Nebude to na základe pohotovostnej služby. Čítala som niekde na nete, že sa dá spätne. No nič, veď uvidím, keď to bude aktuálne.
Negoce záleží od posúdenia lekára......stanovisko SP je aktuálne ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak máš zdravotné problémy, choď k lekárovi 30.4. zamestnávateľ ti vyplatí jeden deň náhradu príjmu a od 1.5. ti bude vyplácať nemocenské SP.

    Za invalidných dôchodcov je platiteľom zdravotného poistenia štát, nič by si nedoplacala, aj keby PN začala neskôr

    PN, ochranna doba a ID

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.