Zavrieť

Porady

Mokrý roh miestnosti od vrchu až dole v panelovom dome?

Suseda nado mnou v byte si zateplila časť vonkajšej steny. Začala mi vlhnúť stena, roh miestnosti od vrchu až dole a pokračuje to dole k ďalšej sudede. Kde je problém? Ako ho odstrániť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

    denis_m6
    zateplit svoju stenu a posunut problem nizsie?

    ale teraz vazne, bol podobny problem a naozaj pomohlo az doizolovanie celeho domu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zukna Ma tak napadlo, že to odstániť to jej zateplenie. Spravca baraku sa na to chystá.
    denis_m6 tak ked ak nema stavebne povolenie, bude sa jej argumentovat tazko. Preco nezateplite celu bytovku, to by isto pomohlo vsetkym a negativa nie su.
    zukna Neoplati sa, ani len polovica bytov nema vymene okná.
    denis_m6 co s tym maju spolocne okna? tie sa daju vymenit aj neskor.
    zukna unik tepla, ani strecha nie je zateplena
    denis_m6 ako fascinuju ma ludia, co hovoria len preco sa to neda a najdu si milion dovodov preco to nejde. Treba spravit projekt, nacenit, poziadat ziadost o dotaciu, prispevok, pozicku a zacat opravovat, ved za par rokov to bude stat ovela viac a cena bytov pojde rapidne dole. Osobne lutujem toho chudaka co byva pod strechou a tych par ludi, ktori by aj chceli rekonstruovat, keby nebola vacsina proti, lebo by to znamenalo priplatit 20 centov na meter stvrocovy mesacne viacej do fondu oprav navyse.

    ALE

    odpovedat na tvoju otazku, ano, ak nema pani nad tebou stavebne povolenie na zateplenie steny bytovej jednotky, spravca ju moze/musi/mal by vyzvat na odstranenie.
    zukna ano más pravdu netreba hľadať výhovorky ako to nejde, ibaže niekedy to HNEĎ naozaj nejde...keďže sa menili stupačky, idú sa miť výťahy, pretože hrozí že rezízak ich odstaví a luďia o paličke asi do 9. poschodia denne opakovane nebudú vládať chodiť a keď k tomu ten vlhký rok asi trápi iba mňa
      zbaliť

    Mokrý roh miestnosti od vrchu až dole v panelovom dome?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.