Zavrieť

Porady

Účet 399 a jeho zaradenie do riadku súvahy

Ahojte, chcem používať účet 399 - dúfam že sa môže používať, pri účtovaní DPH z faktúr z EU, bola som tak kedysi zvyknutá. Teraz ho ale nemám v novom programe a chcem si ho doplniť. Len neviem kam ho nasmerovať, do ktorého riadku súvahy a či je aktívny alebo pasívny.. vie mi niekto poradiť? ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Účet 399 by mal mať nulový zostatok - teoreticky (a aj prakticky) sa s ním nemáš v súvahe čo zaoberať.

    A to či je aktívny alebo pasívny - mala by si predsa vedieť podľa toho, na ktorej strane máš zostatok, či nie?
    SERVIS a ako to zistím kde mám zostatok keď som ho ešte ani nezaložila? a program pýta označiť..
    zlatica76 veď ty vieš na čo ho používaš. Tak si to nakresli na t-čka a uvidíš.

    BTW, platí prvá veta... a v tom prípade je to lautr-jedno kam ho strčíš, len aby si uspokojila program

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    Ahoj, ak ho chceš použiť na evidenciu "cudzej"DPH, ja by som ho definoval do súvahy a to či je A alebo P tak ako to je pri 343.

    Účet 399 a jeho zaradenie do riadku súvahy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.