Zavrieť

Porady

Začiatok dôchodcovania a pracovný pomer

Teraz tj dávno po riadnych priznaniach mi doniesol jeden dôchodca papiere, aby som mu urobil doklady(odklad nemá).

Má príjmy z poistenie Alianz
Má príjmy zo zamestnania 1-11/2005
Má príjmy z dôchodku 6-12/2005

Problém je v tom, že keď sa stal dôchodcom tj. 6/2005, tak v zamestnaní mu uplatňovali aj naďalej nezdaniteľnú časť 7328 Sk. Mohli mu uplatňovať?

A keď áno, mám to urobiť takto?:

príjem zo zamestnania+príjem alianz - odpočítateľná položka (87936 - dôchodok)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    M3G
    Teraz tj dávno po riadnych priznaniach mi doniesol jeden dôchodca papiere, aby som mu urobil doklady(odklad nemá).

    Má príjmy z poistenie Alianz
    Má príjmy zo zamestnania 1-11/2005
    Má príjmy z dôchodku 6-12/2005

    Problém je v tom, že keď sa stal dôchodcom tj. 6/2005, tak v zamestnaní mu uplatňovali aj naďalej nezdaniteľnú časť 7328 Sk. Mohli mu uplatňovať?

    A keď áno, mám to urobiť takto?:

    príjem zo zamestnania+príjem alianz - odpočítateľná položka (87936 - dôchodok)?
    Je to správne, že mu uplatňovali nezdaniteľnú čiastku, ak však mal príjmy zo sprostredkovania poistenia (predpokladám, že to je ten ALLIANZ), mal si sám podať do 31.3.2006 DP typu B.
    Príjmy z dôchodku sa do zdaniteľných príjmov nepočítajú.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Takže to je dobre...
    Ak teda nebol dôchodca 1.1.2005, má nárok na celú odpočítateľnú položku a nič nemusí odrátavať. Dúfam, že sa nemýlim.

    Pod alianzom som myslel príjem zo sprostredkovania poistenia, takže dôchodca bude ľahší minimálne o 2000 Sk.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    M3G
    Takže to je dobre...
    Ak teda nebol dôchodca 1.1.2005, má nárok na celú odpočítateľnú položku a nič nemusí odrátavať. Dúfam, že sa nemýlim.

    Pod alianzom som myslel príjem zo sprostredkovania poistenia, takže dôchodca bude ľahší minimálne o 2000 Sk.
    Áno, má nárok na celú odpočítateľnú čiastku, ak nebol dôchodcom k 1.1. príslušného kalendárneho roka.

    Začiatok dôchodcovania a pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.