Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    1. buď tá váza nie robená na to, aby v nej bola voda (je to len ozdobný kus, nie funkčný tovar)
    2. alebo je váza prasknutá.

    Rada - nedávaj do nej vodu. Je zbytočné s ňou niečo robiť.

    AK si nedáš poradiť, a napriek tomu s tým chceš niečo robiť, nalej do vázy napr. syntetickú farbu, potoč s vázou, aby sa potrel celý vnútorný povrch a nejaký čas ti to zadrží vodu. Ak by si to chcel profesionálne opraviť, musel by si natrieť vázu z vnútra glazúrou a vypáliť v peci pri teplote 1300 st. C.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Je grazurovana? Z vonku z vnutra? ......nova...stara?..kde prepusta?
    Zaliat cierny caj v nej...skus



    Naposledy upravil lujza.j : 05.12.14 at 16:56
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hrabenka je glazurovaná z vnútra je to váza na kartáč na WC a ked do toho nalejem savo tak mám na dlažbe biely krúžok,
    je to veľmi zaujímavé tak by som to chcela zachrániť
    lujza.j Takze to je nejaka cinska " keramika" nie klasika vypalena hlina....
    Milkie kup novu co ti poviem
      zbaliť

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    A mne to pripada dost komicke zachranovat ''zachodovu vazu'',ktora tecie,/daj aspon foto/-ja osobne by som kupila to co k zachodovej kefe patri.
    Ale pises,ze Ti na nej zalezi tak podloz tanierikom tak ako pise lujza.j.
    Naposledy upravil Anika61 : 04.12.14 at 15:22 Dôvod: doplnenie

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    použiť na suché dekorácie. Ja som si zničila nejaké obrusy, kým som sa zmierila s tým, že v danej váze proste voda byť nemôže. Alebo podložiť nejakým tanierikom, mištičkou.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko ...od "kartáča na WC" ? To snáď nie
    Peggynka To sme nevedeli,v zadaní je váza
    mareko Hneď pod prvou odpoveďou to zadávateľka písala
    Peggynka Ale až po nás.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Pokiaľ nie je určená len ako dekoratívny kus,tak sa mohlo stať,že je presušená.Mám taký džbán a roky som ho používala na kornfleky a po rokoch som naliala vodu a prepúšťa.Sú dve možnosti:ak sa dá vložiť do nej pohár,do ktorého naleješ vodu alebo skúsiť,ako navrhuje chobot;vyliať vnútro syntetickou farbou,príp. vystriekať plastidip-om (cena cca 16€/400ml).
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Ak nie je na nej glazura prepustat bude kazda vypalena keramika...vypaluje sa to dva krat....raz cista a az potom sa dava glazura-farba....
    Peggynka Na mojom džbáne je biela glazúra zvnútra a neprepúšťal...až po suchých rokoch začal
    Ing. Ľubomír Janoška Ak sa nevmestí pohár, dá sa vložiť skúmavka.
    lujza.j peggy...mám doma vlastne vyrobenú ručne modelovanú keramiku...aj hrnky ...jeden prepúšťal...v dolnom spoji....zaliala som tam čierny čaj a bolo to ok...
    http://www.porada.sk/album.php?album...chmentid=92359
    Peggynka Chcela som kuk a mám Nefunkčná Album
    lujza.j dala som foto do mojej odpovede
    Peggynka Nemám nič
    Peggynka Lui,nie a nemôžem vôbec do tvojho albumu ani ti dať odkaz.
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Dal by som na Chobota!

    03.12.14 13:56 Chobot

    1. buď tá váza nie robená na to, aby v nej bola voda (je to len ozdobný kus, nie funkčný tovar)

    2. alebo je váza prasknutá.

    Ak tečie, nie je funkčná. Ako ozdoba ... ? Môže byť. Ak nie, úmyselne, omylom do nej treba drgnúť. Črepy vraj prinášajú šťastie, samozrejme okrem črepov zo zrkadla, sa hovorí.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Keramickú vázu, aby neprepúšťala vodu môžeš upraviť vnútorným náterom epoxidovej dvojzložkovej živice. http://www.movychem.sk/lepidla/epoxi...hs-epoxy-324-8
    Odolá aj chemikáliám, ako je savo.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Trochu by som oponoval.
    S týmto materiálom sa dosť blbo pracuje a keď nie je dostatočný prístup k opravovanej ploche, tak to nemá potom význam.

    Ale inak živica je solídny matroš.
    Peggynka Keď je to nádoba na WC kefu,tak by to nemal byť problém s tým prístupom.
    lujza.j Peggy....Lepidlo mozno drahsie ako nadoba....tieto veci prepustaju mam taku kacku s otvorenou hubou strkam tam hubku....nestihla som si vyrobit svoju poradnu
    Peggynka No,keď píše,že je to zaujímavé a chce to zachrániť,tak zainvestuje
    lujza.j Podlozila by som tanierik a čau
    buchač Lui...ja by som vzal na strelnicu...

    Na takých 100 metrov a viac celkom parádny terč.
    Pri výstrele aspoň nemusíš do ďalekohľadu pozerať, či strela minula alebo sa nie...
    sito A keď mimo, šak len hajzel, kúsok jeho. A ak nie je? Do čoho sa ...
      zbaliť

    čo s keramickou vázou ktorá prepúšťa vodu ? Dá sa tomu zabrániť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.