Zavrieť

Porady

Faktúra od Slovak Telekom

Mám faktúru za tablet vo výške 359,-Eur s DPH. Učtujem 501/321 a 343/321. Ale táto faktúra sa uhrádza postupne vo faktúre za mobilné služby ako splátka zariadenia 20,-Eur už bez DPH. Učtujem telef.služby 518/321 a 343/321, neviem ako mám naúčtovať tú splátku ked ju už mám v nákladoch na 501. Uhrádzam len faktúru za mbilné služby mesačne spolu so splátkou a faktúra vo výške 359,- mi ostáva stále neuhradená. Ak máte niekto takého faktúry, prosím poraďte mi. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    faktúra za tablet
    MD 501Au / DAL 32x - VS:tablet

    faktúra za služby + splátka
    MD518
    MD32x - VS:tablet
    DAL321 - VS:telefon

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    zaeviduj fa iba vo výške tel.služieb a pri uhrade celej sumy k uhrade rozdeľ úhradu k tejto fa a k tabletovej.
    jjanka1 aj ja som tak rozmýšľala, ale nepáči sa mi to ked urobím zoznam faktúr, bude tam neúplná suma a iná ako budem uhrádzať. chcela som to vyrieť cez účty, len neviem ako? aj tak dakujem

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Ja by som už prvú faktúru účtovala spôsobom 501/321A ,343/321A, zároveň mínusom 359.- € 321B/321A- k úhrade 0.-€. Postupne v nasledujúcich faktúrach účtovať 518/321A, 343/321A , splátka tabletu 321B/321A. Splatenie tabletu odsleduješ na 321B.
    jjanka1 Ale pri tomto účtovaní 321B/321A mi nebude sedieť kniha neuhradených faktúr k 31.12.2014 a stav účtu 321.
    Žanet mne by to pri inventarizácii nevadilo pokiaľ dokážem identifikovať rozdiel urobila by som si poznámku prečo je zvolené takéto účtovanie.

    Faktúra od Slovak Telekom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.