Zavrieť

Porady

Ako postupovať, ak zistím, že môj známy zrejme za posledné štyri roky nepodal daňové priznania a je živnostníkom

Ale aká je to hranica? A kde vlastne sa dá zistiť, za ktoré zdaňovacie obdobia -roky vlstne tie DP nepodal?
Naposledy upravil miroslava141 : 04.12.14 at 11:50
9 komentárov     zbaliť
marjankaj A ty to odkiaľ vieš????
Mishok možno hraje daňovú lotériu... http://blog.etrend.sk/dobroslav-stic...loteria-2.html
kn-alka ako zistiť? ak on osobne zbehne na DÚ a vyžiada si kópie podaných daňových priznaní
marjankaj Veď čo by pre dobrého známeho neurobil.
Mishok A podľa intenzity návštev cudzích ľudí u známeho (vo väčšine vo dvojiciach) už zistí či mal povinnosť podať priznanie
Mishok Neviem čo je teba do priznaní tvojho ,,známeho". A ako to vlastne je? si to zistila alebo sa domnievaš?
Známy si môže vyžiadať výpis zo svojho spisu.
marjankaj Možno tomu známemu začala robiť účto. A keďže je v ňom asi bordel, tak to chce dať do poriadku.
Ta ňe?
kopretinka alebo dostala kopačky...........
taiko Mozes trosku upresnit otazku? Ty tomu znamemu robis uctovnictvo, ci chces nahlasit nekale, ci protizakonne jednoanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A možno ani podať nemusel. Ak áno, tak ho na to upozorní. Zákon totiž stanovuje hranicu, pri ktorej sa DP nemusí podávať.
    marjankaj Skôr sa mi zdá, že by chcela bonzovať. Aj keď prepísala otázku.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ani živnostník nemusí podávať daňové priznanie v každom prípade. Ak nedosiahol hranicu povinnosti podávania daňového priznania, tak priznanie podávať nemusí.

    T.j. - ak mal nízke príjmy - nedosiahli zákonnú hranicu, tak DP sa podávať nemusí.


    Daňové priznanie je povinný podať:
    - daňovník, ktorý dosiahol za rok 2013 zdaniteľné príjmy presahujúce sumu 1901,67 eura.
    - daňovník, ktorý dosiahol za rok 2012 zdaniteľné príjmy presahujúce sumu 1822,37 eura.
    - daňovník, ktorý dosiahol za rok 2011 zdaniteľné príjmy presahujúce sumu 1779,65 eura.
    - daňovník, ktorý dosiahol za rok 2010 zdaniteľné príjmy presahujúce sumu 2083,39 eura.
    - daňovník, ktorý dosiahol za rok 2009 zdaniteľné príjmy presahujúce sumu 2012,85 eura.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Tomuto zadávateľ aj tak prd rozumie. Inak by nevypotil takúto otázku.
    Mishok Darmo... vidno že si človek z praxe
    miroslava141 Pre marjankaj: nekomentuj, ak nechceš a nikoho neurážaj, na svete sú aj obyčajní ľudia nie iba géniovia
    marjankaj Miroslava. Na to človek nemusí byť génius. Jednoducho sa to toho známeho opýtaj, či podal alebo nepodal.
    Nikto iný nemá právo ti poskytnúť túto informáciu.
    mondes A taktiež, ak je živnostník v strate, musí podať DP.
    marjankaj Mondes. To nie je celkom pravda. V zákone sa píše ak VYKÁŽE stratu.
    mondes Tak to ma zaujíma. Ak platil odvody do SP a ZP, ale ich nezapočíta do výdavkov, to znamená, že nevykázal stratu?
    Totižto, jeden môj známy ma v r. 2014 do 04/2014 živnosť, ale nemal z nej príjem a potom sa zamestnal. Môže v tomto prípade požiadať o RZD? Príjem síce nemal, čo je ok, ale platil odvody. Vďaka.
    marjankaj No podľa niektorých(ja s týmto nesúhlasím) môže vykazovať výdavky percentom z príjmov, a vtedy vraj nemôže vyjsť strata.
    Nakoniec sa nájdu aj takí, čo odvody neplatia.
    mondes Tak s tým nesúhlasím. Výdavky sa vypočítajú z príjmu a k výdavkom sa ešte pripočítajú odvody. A keďže nemal žiadne príjmy, tak výdavky v % budú nula, ale k nim sa pripočítavajú zaplatené odvody, preto je v strate.
    A mňa zaujíma, či v tomto prípade musí tie odvody započítať do výdavkov a či je povinný podávať DP.
    marjankaj Ja s tým tak isto nesúhlasím. No v poradcovi to písala jedna auditorka.
    Ja som v daňovom priznaní takto uplatnil stratu. A nikto neprotestoval.
    Ale odvody do SP ak nedosiahne stanovené príjmy príjmy platiť nemusí a do zdravotnej poisťovne taktiež ak platí zo závislej činnosti. Takže strata tiež žiadna ani nevznikne.
    mondes Ale jemu vyšlo ešte z min. roku platiť SP a zamestnal sa, až ked ukončil živnosť, nebol tam súbeh.
    marjankaj Komu? zadávateľovi?
    marjankaj A napíš mi paragraf, kde ti zákon ukladá povinnosť uplatňovať výdavky.
    mondes Nie zadávateľovi, ja riešim môjho známeho.


    Zákon neukladá povinnosť uplatňovať výdavky, avšak DÚ na základe podaného DP predkladá SP a ZP údaje o zaplatených odvodoch a ak ich tam neuvedie, tak informácie budú nesprávne. Takže z toho hľadiska je asi aj potrebné tie odvody tam započítať a ak ich započíta, tak bude v strate.
    marjankaj Tak zadaj samostatnú otázku. Tu sa rieši bonzáctvo.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ďalšia "mrníková" téma. Ak je otázka nejasná, požiadam o doplnenie a až potom odpovedám.
    ODPOVEDÁM, nekomentujem.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No ľahko. Staň sa daňovým kontrolórom.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    A preco si myslis, zeby si mala nejako postupovat?
    Mishok 04.12.14 12:45 priradil do Porady

    Ako postupovať, ak zistím, že môj známy zrejme za posledné štyri roky nepodal daňové priznania a je živnostníkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.