Zavrieť

Porady

Preukaz ZŤP

Uznali mi preukaz ZŤP ,ale ako nárok na parkovné označené kartičkou ZŤP mi neuznali vraj nemám na to nárok a ani na doprovod.Uznali mi tam 80%,mám amputovaný prsník ,lebo výsledok bol pozitívny, som onkologický pacient.Chcem sa spýtať či sa oplatí v takomto prípade dať odvolanie.Ďakujem!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ako nechcem byť ten zlý, ale treba si uvedomiť, že parkovací preukaz nie je automaticky pre každého ZŤP občana. Preukaz ZŤP a prarkovací preukaz a ani invalidita priamo nesúvisia.

    Zákon presne definuje, pre koho je určený parkovací preukaz:

    "Fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorá je odkázaná podľa posudku na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom podľa § 14 ods. 6 alebo má praktickú slepotu alebo úplnú slepotu oboch očí,..."

    Účelom parkovacieho preukazu je teda uľahčiť dopravu (či už statickú - parkovanie alebo dynamickú - možnosť porušiť niektoré obmedzenia) pri preprave. S tvojou diagnóziou nie si ani plne ani čiastočne odkázaná na individuálnu dopravu. Kľudne môžeš parkovať na neinvalidných miestach, nijako ťa to neobmedzuje. Pešo prejdeš z ktoréhokoľvek miesta na parkovisku, dokážeš z auta vystúpiť aj nastúpiť bez problémov (v porovnaní s tým, čo je na invalidnom vozíku).

    Takže odvolávať sa je zbytočné a trochu aj drzé. Áno, viem, že existujú aj "invalidi", ktorí majú parkovacie preukazy ktovie odkiaľ, ale to ešte neznamená, že aj ty musíš mať za každú cenu park. preukaz.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Myslim si, ze skor nie, lebo oni maju zoznam diagnoz, kde to parkovanie mozu povolit. A zvycajne su to diagnozy spojene s obmedzenim pohybu - co asi v tvojom pripade nie je.
    Ale zasa, za pokus nic nedas.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Neoplatí...nedostaneš !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.