Zavrieť

Porady

Windows 8 a 8.1

Dobrý deň, zakúpila som si notebook HP s nainštalovaným OS Windows 8, včera sa mi preinštaloval na 8.1,ale žiada odo mňa product key a nikde ho nemám v papieroch z nákupu ani zospodu na notebooku. Neviete, čo mám spraviť?
3 komentárov     zbaliť
arizona Sam sa ti len tak preinstaloval?
sona1577 no asi mesiac mi blikalo upozornenie o preinštalovaní a ignorovala som to a včera mi vyhodilo upozornenie, že si mám povypínať a uložiť rozpracované súbory,lebo o 15minút sa preinštaluje na windows 8.1 a ešte mi vyhodilo jedno upozornenie, že o 5 minút a naozaj sa sám preinštaloval
arizona To si preinstalovavala,alebo si stiahla v ramci ponukanej aktualizacie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    kde od teba ziada produkt key? mozes spravit foto?
    po taktomto update by windos mal ostat zaktivovany

    inak kluc je zapisany priamo v biose notebooka, da sa zistit pomocou utility rwEverything, vyberies ACPI, zalozka MSDM
    http://rweverything.com/download/
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sona1577 písala som do firmy,kde som notebook kúpila, odpísali mi, že si ho mám telefonicky aktivovať v Microsofte,tak som tam volala, tam zistili, že sa mi nainštalovala krabicová verzia 8.1 a mám to riešiť u spoločnosti HP, tak som tam volala a od stredy je to v štádiu riešenia. Avšak som sa dočítala, že pokiaľ sa do 30 dní neaktivuje, tak notebook bude nepoužiteľný až do aktivácie.
    Tým spôsobom, ako navrhujete, je to bezpečné?
    misoft Tu niečo nehrá v tom obchode. Keďže pýta po upgrade productkey a M$ potvrdil, že je to retail verzia - t.z. ži i Win 8 nainštalovaný bola retail verzia. V tom prípade ťa obchodníci podviedli. Mala si dostať aspoň produktový kľúč k pôvodnej verzii (W8).
    Choď späť tam, kde si ho kupovala a riadne - opakuje RIADNE ich zdrb, že ťa oklamali, pretože máš potvrdené od M$, že Win8 boli nie OEM, ale retail (krabicová) verzia a MALI ti dodať k tomu produktový kľúč. Upozorni ich, že ak nedodajú, budeš to riešiť cez SOI - vedome ťa klamali.
    P.S. Hoď sem ešte, ktorý blb ti to tak predal....
    sona1577 takže keď sa windows 8.1 nainštaloval ako krabicová verzia, aj windows 8 bola krabicová verzia?
    http://www.hp-shop.sk/
    misoft Pokiaľ nie je na NB na spodku nálepka s Serial Number a Product Key (čo je znamenie, že v NB je nainštalovaná OEM verzia OS) - tak na 100% by si mala mať v NB OEM verziu.
    Mimochodom: W8 majú Product Key pri OEM už napálený v BIOSe
    Ak je však nainštalovaná Retail verzia, musí tam byť Product Key nalepený (pretože ten v NB v BIOSe nie je implementovaný), mala by si taktiež dostať inštalačné médium.
    Napíš tým do e-shopu, že OS pýta Product Key pri upgrade na Win 8.1, ktorý ty však nemáš, pri inštalácii ho nie je možné identifikovať v BIOSe (t.z. žiadny tam nie je) a že žiadaš od nich, aby ti urýchlene zaslali k tvojmu OS platný Product Key.
    Ďalej im naznač, že ak ti ho nezašlú, budeš kontaktovať spoločnosť Microsoft Slovakia (aj oni overujú SN a PK) http://www.microsoft.com/slovakia/mscorp/ s tým, že ich e-shop podvodne predáva OS Retail ako OEM a nedodáva PK zákazníkom.

    P.S. Ak máš doklady o kúpe NB a OS, zašli spolu s problémom sken týchto dokladov na link, ktorý som hodil. Skôr sa to vyrieši, ako komunikácia priamo s Redmontom (USA).
    Alebo ešte skúšaj telefonicky s M$. Nenechaj sa odbiť.... naznač im, že e-shop dáva od toho ruky preč....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.