Zavrieť

Porady

Ako fakturovať spoločenstvu.

Prosím Vás, ako správne vystavit faktúru-konkretne szčo vystavuje, kedze sme vystavili faktúru na spoločenstvo vlastnikov bytov a to sa im nepacilo, vratili nam ju. Potom sme vystavili na vlastnici bytov a NP, blok XY, ani to nebolo dobre, vratili ju. Tak ako to ma byt spravne? Oni by chceli aby to bolo vystavene na vlastnici bytov a NP, blok XY, a podtym nazov spoločenstvo vlastníkov bytov. Ako to ma byt vlastne spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No šak sedláckym rozumom. Správne je to tak ako si žiada obchodný partner.(Náš zákazník - náš pán).
    Tebe to z príjmov aj tak žiadna kontrola nevyhodí. A ako si výdavky obháji tvoj odberateľ, tak to predsa nie je tvoj problém.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    SVB je právnická osoba. "Spoločenstvo vzniká dňom zápisu do registra spoločenstiev vedenom obvodným úradom v sídle kraja."

    Do registra sa zapisuje

    a) názov a sídlo spoločenstva,
    b) identifikačné číslo,
    c) orgány spoločenstva,
    d) meno, priezvisko a adresa trvalého pobytu štatutárneho orgánu.


    Faktúru na SVB. ( Názov, sídlo ) Do rúk štatutára, ten vám ju preplatí z FPÚaO.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikulik To znamena, ze faktúra je na SVB, ale oni tam chcu pod to aj konkretne vlastnikov ktorej bytovky sa to jedna. Mozem to dat pod nazov SVB do fakturačnych udajov? Alebo len do textu to mozem zahrnut?
    sito Ešte toto. "Ak spoločenstvo tvorí viac domov."

    V takom prípade je treba uviesť aj číslo domu, každý dom má samostatný FPÚaO.

    SVB x, štatutár y, dom z. SVB môže mať viac domov, ktoré spravuje jeden štatutár, predseda SVB.
    nikulik ďakujem sito
    nika.sum Ja robim fakturu na bytovy dom, ktory je pod spravcovskou spolocnostou a je to : vlastnici bytov a NP Cervena ul. 4-6 v zastupeni + nazov a adresa spravcu. Tak by to asi chcelo aj to spolocenstvo, ja tak robim na dvoch spravcov a je to niekolko rokov OK.
      zbaliť

    Ako fakturovať spoločenstvu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.