Zavrieť

Porady

Výpočet pravdepodobného mesačného zárobku pri nástupe zamestnanca na TPP (Zákonník práce § 134, ods.3)?

Do 16.10.2014 zamestnanec zamestnaný na DoPČ, od 17.10.2014 na TPP, za október ani nemal nárok na dovolenku, ale do programu nezapíšem pravdepodobný priemer na dovolenku? Ide o to že je odmeňovaný mesačnou mzdou, čiže ako pravdepodobný mes.zárobok dať mesačnú mzdu, alebo pomernú za daný mesiac cca 170eur?
November aj december: Dám stále ešte pravdepodobný mesačný zárobok, a teda výpočet bude 352 (mesačná mzda), alebo po odpočítaní náhrad za sviatky a dovolenky? Ako by ste postupovali, ďakujem!

Zákon som už čítala, ale nedospela som k odpovediam na moje otázky.
Naposledy upravil Carsgirl : 09.12.14 at 09:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak do konca roka nebude čerpať dovolenku pravdepodobný priemerný zárobok nerieš. Sviatok je súčasťou mesačnej mzdy.

    Po 1.1.2015 vypočítaš priemerný zárobok z príjmu v IV.Q.2014.
    Carsgirl už čerpali čiže odpadáva neriešenie mne ide o to čo bude svietiť na výplatnej páske v časti "Priemer na dovolenku"....zatiaľ tam mám len 2,0230 ako minimum na hod. A podľa zákona sa to má prerátať pravdepodobným mesačným zárobkom...a viete keď sa platí mesačná mzda, tak čo a ako...

    Výpočet pravdepodobného mesačného zárobku pri nástupe zamestnanca na TPP (Zákonník práce § 134, ods.3)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.