Zavrieť

Porady

Ako zaúčtujem zahraničnú faktúru s DPH?

Potrebovala by som poradiť pri účtovaní došlej zahraničnej faktúry. Mám na nej vyčíslenú 20%-nú DPH za nákup PHL. Sme platcovia DPH. DPH si vyčíslím cez 548/---??? Zaujímalo by ma, či faktúra pri účtovaní pôjde aj do samozdanenia.
Mishok 1. Koľko € je DPH kt ste toho roku zaplatili v zahraničí?
2. prečo máte vyčíslenú DPH? (miesto dodania)
3. Dodávateľ je tuzemský alebo zahraničný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Čo sa týka presného účtovania v PU, to ti neporadím, avšak viem, že v tomto prípade bude DPH ako nedaňový výdavok a základ dane z faktúry pôjde do samozdanenia. Mám to overené z FS.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mishok zo zadania to nie je možné určiť
    juzek691 DPH sa zaplatí v 2 štátoch????
    Mishok Pri nesprávne vystavenej faktúre môže dojsť aj k tomu
    juzek691 ale berme to, že ta fa nie je zle vystavena, resp.berme, že to je pokl.bloček,ktorý dostanete na pumpe v zahraničí, aj ten sa zdaní v 2 štátoch? Iný bloček na pumpe nedostanete, len s DPH.
    Mishok tu sa postupuje inak samozrejme, a uplatňuje sa vrátenie DPH zaplatenej v zahraničí podľa §55f (ak je to cez 50 €)
    juzek691 a prečo inak? Veď aj faktúra môže byť vystavená správne. Tak ako nie je tech.možné mať bloček bez DPH, tak môže existovať aj faktúra, ktorá nemôže byť technicky vystavená bez DPH. Napr.mýto v zahraničí automatom vystavená faktúra s DPH - s tým sa už stretol.
    Paulinka117 áno Dph sa platí v oboch štátoch
    Paulinka117 DPH je nad 50€
    juzek691 veď to je porušenie základného princípu DPH, že tá sa platí len jednému štátu, preto existujú tie choré prenášania daň.povinnosti z jedného štátu do druhého - ako mačka mačatá
      zbaliť

    Ako zaúčtujem zahraničnú faktúru s DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.