Zavrieť

Porady

Samoplatca

SZČO prerusi zivnost 1.1.2005 - 30.3.2005 neplati odvody na zdravotné poistenie podľa zákona o zdr.poistené platného od 1.1.2005. Od 1.4.2005 znova obnovi zivnost a je SZCO do 31.8.2005. Od 1.9. 2005 preruší živnosť a je samoplatca (575,-SK). Aký typ ročného zučtovania má použiť? Bude musieť doplatiť za tie tri mesiace?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ako SZČO a samoplatca použije tlačivo S ročného zúčtovania a k nemu prílohy SB a SC. Ak nemal príjmy vyššie ako 78000,-, tak by vypĺňal tlačivo X.
    To,či niečo na zdravotnom poistení doplatí, závisí od toho, aký mal zo živnosti príjem a ako platil preddavky v termíne od 1.4. do 31.8.... Nie každý podnikateľ je poctivec a platí si mesačne.

    henka je offline (nepripojený) henka

    henka
    Mal príjmy zo živnosti 69.800,-Sk. Musí podať to X? V období od 04-08/05 si platil mesačne 910,- Sk. Od 1.9. to bolo tých 575,- Sk. Skúšala som vyplniť tlačivo SB aj SC ale neviem, kde mám zahrnúť obdobie 01-04/05 ked neplatil nič.
    Naposledy upravil henka : 02.05.06 at 08:13

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Áno, v tom prípade vyplňuje X. Viem, že som asi nepotešila - to tlačivo je najkomplikovanejšie. Ako prílohu -listy XB a XC.

    henka je offline (nepripojený) henka

    henka
    Ďakujem veľmi pekne. Ospravedlnujem sa mam dnes na porade premieru, doplnila som este moj predošli príspevok, ostáva vaša odpoved aj teraz taká istá?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.