Zavrieť

Porady

Nesedí mi otváracia súvaha pri prebratí účta

Ahojte, prebrala som účto, chcem si nahodiť stavy za pomoci 701, mám k dispozícii iba hlavnú knihu.. keď som stavy nahodila, tak mi nesedia Aktíva s Pasívami o rozdiel HV /výnosy-náklady/ .. neviem čo tam mám ešte doúčtovať, robím také niečo prvý krát.. v čom som urobila chybu.. ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... však keď účtuješ iba od 1.12.2014, tak info na konci HK môže byť HV za 11 mesiacov 2014... Však si urob rozdiel triedy 5 a 6 a porovnaj...neviem v akom to robíš softe, ale info na konci by mal byť iba informatlívny údaj z HK... oproti 701 sa otvárajú iba súvahové účty... pre výsledovkové si pohľadaj informácie o prevzatí účtovníctva v priebehu roka.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SERVIS Ďakujem, už som sa opravila a tie účty tr. 5 a 6 som zaúčtovala oproti 395.. ale stále tomu asi nechápem, lebo aktíva a pasíva súvahy mi aj tak nesedia o ten HV... čo s tým mám urobiť?
    karakul ale súvaha ti ani nemôže sedieť, lebo na 431 máš nulu; HV je súčasťou súvahy, v priebehu roka je to rozdiel medzi 5 a 6, či A a P...
    A na prevzatie účtovníctvo v priebehu roka som ti odporučil pozrieť príspevky k tejto téme.
    SERVIS karakul, ďakujem, už som toho veľa prečítala, stále som mala v hlave že A = P a preto nad tým stále rozmýšľam čo mám zle.. ďakujem ešte raz.. už som múdrejšia
      zbaliť

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    431 vysledok hospodárenia? to je najčastejšie...
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SERVIS to aj mňa napadlo, ale neviem čo s tým.. ja som opísala hlavnú knihu tak ako bola, na jej konci bol že HV -605,39.. o to mi to nesedí. účet 431 v HK je nulový
    Mishok pozri si na súvahe .31.12.2013 riadok 087 a na výkaze ZS riadok 59 tie sa majú rovnat a to je suma kt príde 1.1. nasledujúci rok na 431
    431 k 31.12. nemá mať zostatok
    SERVIS ja zatiaľ nemám súvahu z minulého roka, bývalý účtovník mi dal iba hlavnú knihu za tento rok.. a 431 nemá zostatok..
    Mishok no teraz neviem ku jakemu datumu uctujes. ale zrada je na 431 (a potom 429 alebo 428) bud je zauctovany HV alebo nie je... zalezi na datume
    JankaO Súvahu aj VZaS si vieš vytlačiť aj z Registra účt. závierok. Nemusíš čakať na bývalého účt.
    SERVIS ja začínam účtovať od mesiaca decembra tohto roku a HK k 30.11.2014 som nahodila ale do mesiaca január, tak som to vyčítala v účt. programe.. takže to budem mať teraz nad čím rozmýšľať..:-(
    Mishok mne z toho stale vychádza ze nie je zauctovany HV skus zauctovat 429/431
    SERVIS mishok a z akého dôvodu by som ho mala zaúčtovať? je to priebežný HV za tento rok..
      zbaliť

    Nesedí mi otváracia súvaha pri prebratí účta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.