Zavrieť

Porady

EIC kód

Je pre uzatvorenie zmluvy o združenej dodávke elektriny vôbec potrebné do zmluvy uviesť EIC kód, alebo úplne stačí uviesť číslo odberného miesta?
Napísala som do Stredoslovenskej energetiky a dostal som dve rôzne odpovede. V jednej z nich bolo uvedené, že EIC kód určite musím uviesť a v druhej odpovedi stálo, že nemusím, že im stačí číslo odberného miesta. Tak teraz som v miernom pomykove, čo je ozaj potrebné. Pýtam sa aj preto, lebo elektromer je odpojený a ja pôvodný EIC kód nemám k dispozícii. Byt som odkúpila od mesta a mestskí úradníci mi pri predaji bytu svorne tvrdili, že predchádzajúci nájomca (zdôrazňujem nájomca bytu, čiže nie vlastník bytu) neplatil poplatky a tak odpojenie elektriny vraj zariadil spomenutý nájomca. Ani jeden z mestských úradníkov mi však na predchádzajúceho nájomcu nedal žiadny kontakt, a taktiež ani jeden z mestských úradníkov mi nevedel povedať, kedy a u konkrétne koho predchádzajúci nájomca nechal odberné miesto elektriny odpojiť, čiže ja ozaj nemám odkiaľ reálne zistiť, kto bol pôvodný dodávateľ elektriny. Vie mi niekto poradiť, v ktorej konkrétnej inštitúcii mi poskytnú ten prepotrebný EIC kód?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    EIC kód ako jediný identifikátor odberného miesta je určite na zmluve o dodávke elektriny dôležitý. V prípade, ak budeš potrebovať zmeniť dodávateľa, alebo čokoľvek riešiť s distribútorom budeš tento kód potrebovať. Len pre info číslo odberného miesta má každý dodávateľ elektriny svoje a preto sa mení. EIC kód je iba jeden.
    V prípade, že EIC kód nemáš a odberné miesto je odpojené tak jedine kontaktovať distribútora. S ním si spíšeš Zmluvu o pripojení odberného miesta a následne si vyberieš dodávateľa elektriny. Ten požiada o montáž meradla a zapojenie odberného miesta.
    Naposledy upravil tullamore1 : 12.01.15 at 13:03
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jdobra Ďakujem ti za výstižnú odpoveď, je to presne tak ako píšeš. V pondelok 9. februára idem konečne podpisovať zmluvu o pripojení do distribučnej siete. Ťahalo sa to celé týždne, pretože predchádzajúci vlastník neoprávnene nechal nainštalovať pred elektromer hlavný istič s hodnotou 25 A, hoci u distribútora má ešte stále (ešte aj teraz) zazmluvnený len pôvodný hlavný istič s hodnotou 16 A. Netvrdím, že hlavný istič s hodnotou 25 A je nevýhodnejší, avšak pre tento akoby zanedbateľný rozpor som bol distribútorom upozornený, že ak ich vybraný dodávateľ elektriny vyzve na namontovanie elektromera, tak pracovníci distribúcie síce prídu do 5 pracovných dní na odberné miesto, avšak pre tento papierový rozpor (16 A istič zazmluvnený na papieri a 25 A istič reálne nainštalovaný) žiadny elektromer nenamontujú a ešte si aj vyrubia poplatok za zbytočný výjazd. No proste katastrofa, pretože predchádzajúci vlastník už nič riešiť nechcel a ja som zasa v tejto veci ešte nemohla konať, keďže som ešte nebola oficiálnou vlastníčkou bytu, no a distribútor stále žiadal len doklady preukazujúce môj vlastnícky vzťah k nehnuteľnosti. Až potom, keď bude nová zmluva o pripojení do distribučnej siete zaevidovaná v systéme distribútora, tak až potom môžem osloviť vybraného dodávateľa elektriny, ten zasa požiada distribútora o namontovanie elektromera, následne do 5 pracovných dní pracovníci distribúcie prídu láskyplne kuknúť na odberné miesto, či je papierová hodnota hlavného ističa zhodná s tou hodnotou ističa, ktorý je tam reálne nainštalovaný už celé roky, potom namontujú elektromer a ja budem mať po viac ako štvrťroku od uzatvorenia kúpno-predajnej zmluvy konečne dodávanú elektrinu...
    tullamore1 som rád že som pomohol.
    Pri výbere dodávateľa si vyber prosím ťa jedného z veľkých hráčov na trhu, aby si nemala potom problémy. Detto pozeraj aj na cenu.

    Ak budeš potrebovať pomôcť, tak píš
    Veľa šťastia
    jdobra Ďakujem ti za prianie veľa šťastia, zdá sa, že ho budem (nielen) v tejto veci ešte potrebovať.
    Ešte som priamy výber dodávateľa elektriny, z vyššie uvedených dôvodov, veľmi neriešila, ale na základe tvojej rady vybrať si niekoho z veľkých hráčov na trhu zvažujem osloviť buď firmu Stredoslovenská energetika, alebo firmu SLOVAKIA ENERGY.
    Prosím, môžeš mi poradiť na základe vlastných skúseností, prípadne na základe skúseností z profesionálneho prostredia, v ktorom sa pohybuješ, ktorá z uvedených dvoch firiem je lepšia?
    Za ústretovosť i dobrú radu ďakujem a zároveň prajem všetko dobré.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.