Zavrieť

Porady

Sporenie v PSS

Máme sporenie v Prvej stavebnej sporiteľni s úrokom 3% (tzv. staré zmluvy), PSS nás viac krát vyzvala o zmenu tarify, lebo údajne budeme mať nevýhodne vysoký úrok pri úvere, ale o ten nemáme v budúcnosti záujem... Dnes nám listom oznámili, že keďže je to pre nich nevýhodné, že aj na finančnom trhu sú nižšie úroky, tak nám od 1.1.2015 znižujú úrok na 1,75%... čo sa nám zdá nekorektné... môžme sa nejak brániť? zvažujeme reklamáciu, aj obrátenie na NBS a SOI. Neviem si predstavíť, či posielajú aj podobné oznámenia pri starých úveroch s vysokými sadzbami, veď aj tam sa situácia na trhu zmenila...
4 komentárov     zbaliť
veronikasad dcéra dostala rovnaký "pozdrav"
misoft Máš na to právo. Pokiaľ v zmluve nie je výslovne napísané, že môžu samostatne meniť úrokové sadzby - tak musia mať tvoj súhlas a podpis....
veronikasad Dcéra má zmluvu aj pozdrav z PSS u seba, neviem čo konkrétne sa tam píše.
misoft Treba pozrieť na pôvodnú zmluvu....a podľa toho sa zariadiť.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Prestuduj si zmluvu,ktoru ste podpisali pri ziadosti o sporenie
    Takze len pre doplnenie,keby si urobil to co som Ti radila,tak by si sa dozvedel,ze PSS ma pravo zmenit urokovu sadzbu.
    Naposledy upravil Anika61 : 16.12.14 at 09:33 Dôvod: doplnenie
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 V profile mas-financny manazer...???mal by si vediet:-)
    iMiki Prečítaj si pravidlá porady, ak nevieš poradiť, tak radšej nepíš nič...
    Anika61 Ved Ti radim,precitaj si s cim si suhlasil pri podpise zmluvy...malo by tam byt uvedene ci PSS moze menit urokovu sadzbu
    misoft iMiki - aj ty si ich prečítaj...... Poradila ti, aby si si prečítal a preštudoval zmluvu. Urobil si to? Nie? Tak potom čo sa tu rozčuľuješ?
      zbaliť

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    Mám ten istý prípad. Prešiel som si zmluvy aj obchodné podmienky. Stavebná sporiteľňa má zmluvne zakotvené právo zmeniť obchodné podmienky (OP) a teda aj úrok. Sporiteľ má zase právo do 30 dní od dňa platnosti OP požiadať SS aby sa táto zmena netýkal jeho zmluvy. Ak sa nedohodnú, SS má právo zmluvu vypovedať. Posielať žiadosť je už neskoro, pretože OP platia od 1.10.2014. Som však presvedčený, že aj keby sme to zaslali skôr, SS by využila svoje právo a zmluvu nám určite zrušila a vyplatila nasporené financie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.