Zavrieť

Porady

Platenie polovičnej licencie v s.r.o.

Mám otázku, od augusta mám zamestnanca na 2 hodiny denne, teraz od decembra som na plný úväzok zamestnala osobu s postihnutím (45%). Mám nárok na platenie polovičnej výšky licencie, alebo musí byť osoba ZŤP zamestnaná celé zdaňovacie obdobie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    SOMI Trenčín, spol. s r.o.
    Priemerný evidenčný počet zamestnancov vo fyzických osobách nie je závislý od dĺžky úväzku. PEP FO je v tomto prípade 4 mesiace (predpokladám, že celé) 1 a 1 mesiac dvaja, priemer teda je (4+2)/12 = 0,5. PEP FO zo zdravotným postihnutím je 1/12 = 0,08. To je 16%. Čiže podmienka nie je splnená. Zaokrúhľovanie som použila na 2 desatinné miesta, ale je možné že zaokrúhľovať bolo treba na jedno desatinné miesto, v takom prípade by to tiež nevyšlo.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    globus111 Ďakujem, ešte upresňujúca otázka - od augusta (konca augusta) mám dohodára, nie zamestnanca (započítava sa aj dohodár?)
    Jana Motyčková Dohodár sa nepočíta.
    globus111 Tak ak je jeden zamestnanec od decembra (8.12) lebo druhý je dohodar tak spĺňam nie?
    globus111 spĺňam teda podmienku ak som mala od 8.12 len jedného zamestnanca ZŤP v roku 2014 (ostatní boli len dohodári) - čiže za rok 2014 len 1 zamestnanec od decembra ktorý je ZŤP. Mám nárok na platenie polovičnej licencie?
    globus111 nerozumiem tomu prvému prepočtu (4+2)/12 nemá byť 4+1?
    KEJKA august, sept, okt. nov......4 mesiace jeden
    december 1+1 =2 slovom dvaja
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Odpoved mas v § 46b ods. 3) ZoDP

    PS: prestuduj si etiketu porady a nedupluj otazky http://www.porada.sk/t255633-plateni...ml#post2645709 .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    globus111 Nevedela som to vymazať lebo nemám oprávnenie preto je to zdupllovane. Tak teda možem si uplatnit alebo nie?
    avalik citala si ten §? dala si si namahu s vypoctom? alebo si to uplatnis len na zaklade toho, ze niekto na nejakom portali ti povie, ze mozes?
    globus111 áno čítala, uviedla som konkrétnu otázku a čakala som odpoveď áno alebo nie. Nie je to také jednoduché vypočítať, nakoľko musí to byť vypočítané podľa vyhlášky štatistického úradu SR č. 358/2011Z.z, ktorou sa vydáva program štátnych štatistických zisťovaní.....komplikované. O tomto zákone čo mi tu píšete viem, ale odpoveď na konkrétnu otázku sa odtiaľ nedozviem!
      zbaliť

    Platenie polovičnej licencie v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.