Zavrieť

Porady

Návrat do zamestnania po skončení materskej dovolenky

Ako to je keď by som sa chcela vrátiť do práce po skončení MD na polovičný úväzok. Mám na to právo? A je nejaká lehota dokedy to musím nahlásiť zamestnávateľovi? A keby môžem nastúpiť na skrátený úväzok môžem si hneď začať čerpať dovolenku, ktorá mi zostala ešte pred nástupom na MD a počas nej? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mesiac dopredu musíš svoj požadovaný návrat písomne oznámiť zamestnávateľovi.
    Prijať ta musi naspäť na pôvodnú pozíciu, polovičný úväzok by si si musela dohodnúť. Dovolenku čerpať mozes, zasa je to o dohode kedy presne. Ale ak zmeníte uvazok na polovičný, aj dovolenka bude polovičná - teda menej hodin za jeden den dovolenky zaplatených.
    Agyka Ďakujem za odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Oznám zamestnávatelovi (písomne, mesiac vopred) ukončenie rodičovskej dovolenky a požiadaj o čerpanie dovolenky. Až po vyčerpaní dovolenky žiadaj o úpravu (skrátenie prac.času), len prídeš o polovicu náhrady príjmu pri dovolenke.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Agyka A musí mi zamestnávatel vyhovieť čo sa týka toho skráteného prac.času?
    veronikasad musí, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody - a za tie sa dá skyť všeličo. Teda aj nemusí ...
    Agyka a ešte jedna vec - keď nastúpim do práce po MD môže ma aj prepustiť alebo som chránená do troch rokov veku dieťaťa
    Tweety výpoveď môžeš dostať, len osamelé matky sú chránené do 3 rokov
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Gabika, nie je to celkom tak ako píšeš
    ivka70 Nesuhlasim, Zakonnik prace sa menil a uz aj po RD musi zamestnavatel vratit xzamestnanca na povodne miesto ,ak to miesto existuje.
    Gabi03 ok, moc nesledujem ZP, ak tam bola zmena... ale výpoveď z nadbytočnosti môže dostať, nie?
    veronikasad Môže, aj po skončení materskej, nielen rodičovskej dovolenky, ale až po nástupe do zamestnania, nie počas MD a RD
      zbaliť

    Návrat do zamestnania po skončení materskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.