Zavrieť

Porady

DAŇ Z DARU OD NADÁCIE

Pekný deň. Od nemenovanej nadácii sme obdržali 485€, ktoré darovali darcovia na základe vyhlásenia súťaže. Výhra bola 5000€ na určitú vec. Nevyhrali sme no vyzbieranú sumu nám poslali. Je nutné z toho zaplatiť daň z príjmu? Peniaze nám poslali na účet fyzickej osoby, lebo organizácia má zablokovaný účet. Ďakujem za radu.
Naposledy upravil Adus001 : 02.01.15 at 06:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Adus001 To áno, ale sú na mojom osobnom účte. Mám povinnosť zaplatiť z toho daň z príjmu pri ročnom zúčtovaní?

    Adus001 je offline (nepripojený) Adus001

    Adus001
    V nadácii bola vyhlásená súťaž do ktorej sme sa zapojili no musel som uviesť moje osobné číslo účtu a samozrejme aj údaje boli na moju osobu, lebo organizácia má zablokovaný účet a peniažky ktoré darovali ľudia by prepadli v prospech exekútora. Výhra bola 5000€ ktorú sme nevyhrali, ale súčet darov od ľudí vo výške 485€ nám poslali na môj osobný účet. Teraz neviem či som povinný priznať pri ročnom z účtovaní môjho príjmu a neviem či to považovať ako dar, keďže to boli peniažky darované na určitú vec a potom až boli zaslané pre tú vec na môj účet a boli posielané priebežne v priebehu dvoch mesiacov. Tie peniaze patria Základnej škole. Ak to považujeme za dar, je nutné to zdaniť? Potvrdenie o prijatí od nadácie nemám, len peniaze na mojom účte. Ako postupovať ďalej. Ďakujem Rado.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik Skús to napísať zrozumiteľnejšie ... napr. kto je tá organizácia čo má zablokovaný účet, aký je tvoj vzťah k nej? načo ti je potvrdenie o prijatí, keď peniaze boli vyplatené tebe?
    sosak http://www.porada.sk/t247434-slovens...ml#post2578179
    Adus001 Jedná sa o Základnú školu. Vzťah žiadny. Jedná sa mi len o to, či to zdaniť.
    avalik Zakladna skola je v exekucii?
    Adus001 účet je bloknutý exekútorom, škola nie veď patrí obci.
    avalik a ty si kto? riaditel skoly? ved to napis zrozumitelne. preco si "musel" uviest vlastny ucet? bol si povinny sa zapojit do sutaze? vyplyva ti to z nejakeho zakona?
    Adus001 Nie nemusel. Chcel som pomôcť získať peniaze pre školu. Bolo to cez nadáciu Ľudia ľuďom. Keďže sme nevyhrali 5000€ čo bola výhra, ktorá sa podľa zákona musí zdaniť /uvedené v pravidlách hry/ a poslali nám darované peniaze čo považujem ako dar t.j suma 485€ - neviem či podlieha dani. V súťaži sa jednalo o počet darcov nie o výšku darovanej sumy.
    avalik a ty si statutar skoly? ty si opravneny prihlasovat skolu do sutazi?
    Adus001 Nie. nie som vôbec zamestnanec školy.
    avalik tak na zaklade coho si sa registroval ako prijemca penazi pre skolu?
    Adus001 zaregistroval som a po niekoľkých daroch ju overili na základe čoho neviem. Tiež som si myslel, že to neprejde, ale prešlo. A teraz neviem ako naložiť s peniazmi? Ako ich dať škole a či podliehajú dani.
    avalik no ved sa dohodni s riaditelom skoly a s nadaciou
      zbaliť

    DAŇ Z DARU OD NADÁCIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.