Zavrieť

Porady

Náhrada mzdy za dovolenku po RD

Potrebujem vyratat nahradu mzdy za dovolenku po RD. Mam narok na 17dni dovolenky s MD, 1-2 dni chcem vycerpat a ostatne si dat preplatit pri vypovedi. Na vyplatnej paske som mala minimalnu mzdu
Naposledy upravil tojaja : 27.12.14 at 21:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Náhrada mzdy za čerpanú aj preplatenú dovolenku bude preplatená pravdepodobným priemerným zárobkom. Ak máš v PZ minimálnu mzdu, nesmie byť nižší ako minimálna mzda. Neviem kedy končíš, v roku 2015 sa min.mzda dosť navyšuje, preto aj náhrada mzdy by bola vyššia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tojaja V polke januara 2015 mi konci RD, hned mam skoncenie pomeru dohodou..ale dovolenku si chcem nechat preplatit..a chcem vediet dopredu, kolko mi to vynde. Vies mi pomoct?
    veronikasad Ak ideš na UP, nekonči posledným dňom RD, ale jeden de´si vyčerpaj a ostatnú si daj preplatiť. Podstatne ti to navýši VZ pre výpočet dávky v nezamestnanosti.
    tojaja Ano, idem na UP, preto si chcem 1-2dni vycerpat dovolenku a potom vypoved, to mi uz bolo poradene..len som chcela vediet, ako vypocitat tu nahradu dovoleny
      zbaliť

    Náhrada mzdy za dovolenku po RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.