Zavrieť

Porady

Faktúra na spoluúčasť

Ahojte, firma A nám spôsobila škodu na firemnom nákladnom automobile. Opravu vykonala firma B ktorá nám vystavila faktúru na opravu aj s DPH, a ktorej poisťovňa uhradila určitú čiastku. Na zvyšnú časť sumy som vystavila faktúru firme A bez DPH na spoluúčasť podľa par.37 zák. o DPH. Je to tak správne? A vo výkaze o DPH potom neuvádzam. Ďakujem za odpoveď
4 komentárov     zbaliť
ivka70 A s firmou A ste mali nejaku zmluvu, ktorej súčasťou bola aj zodpovednosť za spôsobenú škodu?
Noa nie,nemali sme
karakul ... tak na základe čoho fakturujete???
ivka70 Presne k tomuto smerovala moja otazka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ".... šéf nechce nič platiť..."
    však nech šéf povie, na základe akej zmluvy alebo dohody firma A jazdila na vašom aute a ako je v nej riešená otázka zodpovednosti firmy A za spôsobenú škodu; spoluúčasť hradí vlastník, poisťovateľ auta.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Fakturujete spôsobenú škodu firmou A( bez dph) alebo ? Nie je to §37, ten §! sa týka len poisťovníctva.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Noa Je to poisťovníctvo si myslím, veď je to poistná udalosť. Firma A jazdila na našom aute a spôsobila škodu. Príklad:
    Firma B /ktorá robila opravu/ vyfakturovala 1.000.-EUR + DPH
    Poisťovňa zaplatila 800.-EUR
    Naša firma uhr.firme B DPH
    Zvyšných 200.-EUR som vyfakturoval firme A ako spoluúčasť s paragr.37. Aby som sa dostala na nulu. Ďakujem
    Tweety Nie je to správny postup.
    Noa Ako by bolo správne? Šéf nechce nič platiť, nakoľko nebol vinníkom. Ďakujem
    Tweety Ak máte zmluvne ošetrené, že to budete fakturovať ako škodu( už som to napísala) tak áno, inak nič nefakturujete.
      zbaliť

    Faktúra na spoluúčasť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.