Zavrieť

Porady

Neodhlásené auto a majiteľ právoplatne odsúdený? Ako postupovať?

Dobry den,
kupil som auto od majitela, s ktorym som sa dohodol, ze auto odhlasi. Na policajnej stanici mu povedali, ze auto nemoze odhlasit z toho dovodu, ze ma exekuciu. Povedal, ze to vyriesi s exekutorom ale medzicasom ho pravoplatne odsudili. Ako mam teraz postupovat ? Mam auto predat na nahradne diely, nechat odstavene a nepouzivat alebo pouzivat normalne, kedze na znackach stale je ? Moze si ho exekutor vziat, aj ked mal byvaly majitel exekuciu myslim, ze voci poistovni ? Ja vlastnim plechy auta, ale auto je napisane na ineho majitela, alebo vlastnikom niesom aj ked ja som ho realne nadobudol ? Moze pre mna plynut nejaky postih ak auto rozoberiem a predam, co potom spravit so znackami ? Jedine, co od auta nemam je velky technicky preukaz, vsetky ostatne papiere mam. Dakujem za konstruktivne rady.
Naposledy upravil tomasqo : 01.01.15 at 20:44 Dôvod: Doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž - na auto uvalená exekúcia. S autom sa nemôže hýbať (obchodne) - teda ani prehlásiť (blokácia).
    Vlastníkom auta nie si! Nemáš to nikde zaznačené. Exekútor ho môže kedykoľvek zhabať. Ty si len zaplatil dotyčnému peniaze.
    Vráť auto, žiadaj peniaze späť, alebo pohľadávka v rámci exekúcie.
    (Učenejší ma opravia).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tomasqo Dakujem za odpoved, ako vsak mozem auto vratit, ked majitel je vo vykone trestu ? Akym sposobom sa mozem auta zbavit ?
    misoft Hádam má príbuzných, prípadne nejakého zástupcu, ktorý ho zastupuje. Ak nemá - nuž smola - môže sa stať, že nebudeš mať ani peniaze, ani auto. Teraz je už neskoro - ale mal si si to auto overiť.
    tomasqo Nema nikoho, a policajti tiez nechcu auto prijat ked som im ho chcel vratit.
      zbaliť

    Neodhlásené auto a majiteľ právoplatne odsúdený? Ako postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.