Zavrieť

Porady

Odmeny členov výboru, dozornej rady a predsedu.

Dobrý deň,
v pozemkom spoločenstve s právnom subjektivitou si ku koncu roku 2014 vyplatili odmeny, ktoré boli schválené ešte v januári 2014 ešte pred zápisom. Išlo o jednorázovú odmenu vyplatenú naraz v decembri.Môžem to brať ako vysporiadanie starých záväzkov z obdobia bez právnej subjektivity? Pri vzniku pozemk. spoločenstva som mala známy len údaj peňazí v hotovosti a na účte (211,221/368) , Ako zúčtovať toto vyplatenie odmien v decembri 2014. A v roku 2015 ako správne korektne postupovať, keď si schvália ročné odmeny. Prihlásiť ich na nepravidelný príjem......zraziť im preddavok pri výplate....

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Hmmm ... pýtaš sa zavčasu ... Tie odmeny za obdobie pred registráciou treba vyplatiť a zaúčtovať iba na 368/211. Ťažko sa však teraz bez následkov vykazujú z toho odvody a dpzč. Dúfam, že nato máš ešte dostačujúci zostatok na 368. Pre vyplatenie odmien za rok 2014 po registrácii už mali byť členovia výboru a DR dávno prihlásení, aj odhlásení a znova prihlásení na dohodu o pracovnej činnosti - nepravidelný príjem, t.j. 6-ku. Aby si mohla nepravidelný príjem ošetriť odvodmi do SP, tak musia byť existujúce dohody odhlásené najneskôr ešte k 31.12. Výkaz sa podáva za 1/2015, do 8.2.15 a dovtedy aj zaplatiť. Zúčtuješ ho ale do 12/2014, aj nákladové mzdy, ako jednorázový nepravidelný príjem. ZP nie je problém, to treba prihlásiť na 31.12.14 výkaz za 12/2014 a na druhý deň hneď odhlásiť. Lehota 8 dní ešte neuplynula. dpzč iba podať výkaz v lehote za 12/2014 a zaplatiť zrážku. Neviem, čo najmenej nebezpečné sa dá urobiť, ale ja by som ich ešte dnes prihlásil na 6-ku k 27.12.14 a k 31.12.14 ich zajtra odhlásil. Inak už odvody SP za 2014 neošetríš. Neviem, či dajú pokuty za opozdené prihlášky a odhlášky, alebo si dajú situáciu vysvetliť. Hlavne ich nezabudni prihlásiť na 6-ku pre rok 2015, hoci aj k 6.1.2015 ... ak majú dostať odmeny za 2015. Hlavnou otázkou je ale, či PS je už v SP, ZP a DÚ registrované ako zamestnávateľ. PS bez subjektivity tam už radšej ani nespomínaj.
    nana989 ďakujem za radu, vedela by som to ešte poriešiť, že ich všetkých poprosím, aby to kvázi vrátili a ja im to vyplatím až v januári 2015 a v decembri si vytvorím rezervu na nevyplatené odmeny...??? Rok 2015 už začnem korektne a všade sa poprihlasujem.

    Odmeny členov výboru, dozornej rady a predsedu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.