Zavrieť

Porady

Aký dátum vystavenia faktúry dať?

Aký dátum vystavenia faktúry dať pri platbe vopred za tovar, ak bola platba uskutočnená dnes, tj. 3.1.2015, avšak tovar bude odoslaný až 5.1.2015? Má to byť 3.1.alebo 5.1.2015?
Naposledy upravil ivka70 : 04.01.15 at 05:43 Dôvod: Cela otazka v nazve
marjankaj Aký dátum? Dnešný. Však kukni do kalendára, alebo ti ho nedali.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    prodavacbot Ďakujem za poučný link, ale aj tak tomu presne nerozumiem. Ide o to, ze platbu vopred na ucet som zaviedol az tento rok. A dnes (3.januara) som mal objednavku tovaru a platba vopred na ucet bola dnes aj zrealizovana. Tovar vsak bude odoslany az v pondelok 5. januara. A teraz neviem, aky datum vyhotovenia faktury mam dat. Cize potrebujem presne vediet, ci 3. januara alebo 5. januara. Dakujem vopred za presnu odpoved.
    avalik uz mas vypis z banky, ze ti dnes nabehli peniaze? si platitel DPH?
    prodavacbot Ano peniaze mi dnes uz nabehli (co som skontroloval po prihlaseni sa na moj podnikatelsky ucet), vypis z podnikatelskeho uctu mi chodi raz mesacne na konci mesiaca. A nie som platca dph.
    prodavacbot Ano peniaze nabehli dnes (co som si overil aj po prihlaseni na moj podnikatelsky ucet). A nie som platca dph.
      zbaliť

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Pri platbe vopred by som dala dátum, kedy boli peniaze pripísané na BÚ.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Dátum vystavenia=dnešný.
    Dátum dodania= dátum skutočného dodania alebo dátum prijatia platby, teda čo bolo skôr.
    kuravesele dátum vystavenia sa ale nemusí rovnať dátumu dodania, čiže dátumu skutočného dodania alebo prijatia platby.
    prodavacbot To znamená, že: dátum vystavenia faktúry je 5.1.2015, dátum splatnosti faktúry je 19.1.2015, dátum prijatia platby je 3.1.2015 a dátum vzniku daňovej povinnosti je 3.1.2015? Chápem to takto správne?
    avalik si platitel DPH?
    prodavacbot Nie, nie som platca DPH.
    prodavacbot Hmm tak ako to je prosim vas? Nie som platca dph. To znamená, že: dátum vystavenia faktúry je 5.1.2015, dátum splatnosti faktúry je 19.1.2015, dátum prijatia platby je 3.1.2015 a dátum vzniku daňovej povinnosti je 3.1.2015? Chápem to takto správne?
    avalik aky datum vzniku danovej povinnosti? akej danovej povinnosti? na zaklade ktoreho zakona to tam chces dat?
      zbaliť

    Aký dátum vystavenia faktúry dať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.