Zavrieť

Porady

Maximálna výška príspevku na stravovanie do 01.11.2014 a od 01.11.2014

Dobrý deň, zamestnancom poskytujeme stravné lístky v hodnote 3 €. Do 01.11.2014 sme im uhrádzali 2,20 € a zvyšných 0,80 € si platili sami. Od 01.11 uhrádzame 2,31 € a 0,69 € si platia sami. SF na SL nevyužívame. Mám to takto správne? Všade sa totiž uvádza minimálna výška 55 % z hodnoty SL ale nie som si istá či tá maximálna hranica sa dá využiť aj pri 3 € poukážkach. Niekde som si niečo prečítala a teraz ma to zmiatlo... Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Áno, máte to správne. Je na zamestnávateľovi, či bude svojim zamestnancom preplácať SL do výšky 55% zo sumy lístka alebo tak ako to robíte vy, 55% zo sumy stravného pre pásmo 5 - 12 hod., t.j. zo sumy 4,20 Eur.
    baculacik super, tak som to robila správne Ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď!
    veronikasad nerobíš to správne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Povinný príspevok zamestnávatela na stravovanie je 75 % sumy stravného pri pra.ceste 5-12 hod. Čiže minimálna cena SL musí byť 3,15€, z toho príspevok zamestnávatela min. 55 % = 1,74€.
    Výška príspevku zamestnávatela je OK, ale SL musíte kupovať v min.hodnote 3,15€/deň

    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...014-a.html#152
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    baculacik tých 3,15 € je povinných od 1.11, dovtedy sme dávali 3 € a z tých 3 € sme im uhrádzali max. možnú sumu 2,20 €. To som práve chcela vedieť, že či tú max. sumu môžeme využiť aj pri 3 € SL resp. od 01.11 pri 3,15 € SL (max. suma ktorou môžeme prispievať 2,31 €)
    veronikasad Ano, od 1.11.povinných - min. hodnota gastrolístka je 75 % ceny stravného - pozri § 152 ZP.
    baculacik V tom odkaze som sa dočítala to čo som chcela vedieť: Zamestnávateľ prispieva na stravovanie podľa odseku 2 v sume najmenej 55 % ceny jedla, najviac však na každé jedlo do sumy 55 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu. Do 01.11.2014 stravné pri PC v trvaní od 5-12 hodín bolo 4 €, z toho 55 % je 2,2 €. Takže my sme im preplácali 2,2 a zvyšok si doplácali oni... Správne?
    veronikasad Príspevok zamestnávatela je správny, len cena SL (ak kupujete gastráče) musí byť od 1.11. min. 3,15€/deň. Čítaj celý § 152
    baculacik Ďakujem pekne za odpoveď.
      zbaliť

    Maximálna výška príspevku na stravovanie do 01.11.2014 a od 01.11.2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.