Zavrieť

Porady

Ako dostat tovar kupeny FO do PU (sro)?

Chcem predat nejaky tovar cez moje sro, ale bol kupeny minuly rok mnou ako FO. Rozmyslam o 2 moznostiach:
a) nefinancny vklad (tovar) spolocnika do sro
b) odkup tovaru sro od FO

Ak mal niekto s tymto skusenost, ake su vyhody, nevyhody, povinnosti a nalezitosti oboch alternativ? Su pripadne ine moznosti?

Dakujem.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad FO=súkromná osoba, alebo živnostník ?
uctar_samouk ano, FO sukromna osoba
marjankaj A aký je to tovar? Rožky?
uctar_samouk Kozmetika. Makeup paleta.
veronikasad Načo bolo súkromnej osobe 20 Makeup paliet kozmetiky ? Aby si si pri príp. daňovej kontrole nenarobil viac problémov ako je treba ...
Cobra99 načo sa vypytuješ, keď mu aj tak nič neporadíš?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    zoberieš občiansky napíšeš jeho číslo meno priezvisko,adresu, vyhotovíš príjemku,zoberieš do evidencie, napíšeš výdavkový doklad, vytiahneš peniaze z pokladne a hotovo. ešte pozor na výšku platby v hotovosti
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Ak kupuje od súkromnej osoby, k tej príjemke mi chýba kúpna zmluva
    pavol54 závisí od čo to je ak je napr náhradné koleso na auto alebo 5 paliet kvádrov, či 4 bedne kapusty. však by ma drblo keby som mal s každým dôchodcom čo mi niečo donesie za nejakých 20€ robiť kúpnu zmluvu
    veronikasad no neviem či tá príjemka bude stačiť kontrolorom DU
    veronikasad Možno pri tej kapuste, ak pochádza z vlastnej úrody ano, ale v ostatných prípadoch asi nie ...
    uctar_samouk ok, ide vlastne o jednorazovu vec, tak 1 kupna zmluva nebude problem. ide o cca 20 ks jedneho kozmetickeho tovaru. po podpisani kupnej zmluvy to bude uplne vsetko? nemusim z tej kupy nic odvadzat a podobne?
    pavol54 veronika ani pri kovovom šrote nepotrebuješ kúpnu zmluvu donesieš opíšu údaje vystavia doklad a hotovo a ja prídem a kúpim z auta koleso zaplatím dostanem doklad nejaký dodací list a amen tma
    marjankaj Ak príjemka má všetky náležitosti účtovného dokladu(§10 zákon o účtovníctve), tak neviem, čo by mohla kontrola vytknúť.
    marjankaj Ak ide o 20 kusov kozmetiky, tak to už smrdí nedovoleným podnikaním s patričnými sankciami.
    uctar_samouk No a problem je v tom, ze som to kupil pred zalozenim sro ako FO. Mam to vyhodit a kupit znova? Alebo dat nejako do firmy ako vklad? Ci to je prilis komplikovane?
    uctar_samouk preco si treba davat pozor na vysku platby v hotovosti? nerozumiem
    avalik lebo https://www.financnasprava.sk/sk/pod...by-v-hotovosti
    uctar_samouk ahh, to nepresiahne 5tisi. dakujem za upozornenie.
      zbaliť

    Cobra99 je offline (nepripojený) Cobra99

    muž Cobra99
    Len pozor na to, že ak to pôjde cez kúpnu zmluvu, pre teba ako FO to bude príjem, ktorý treba zahrnúť do daň. priznania, odvádza sa daň zo sumy nad 500€/ročne

    Ako dostat tovar kupeny FO do PU (sro)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.